فرهنگ و هنر

مراتب ثبت 3 اثر منقول به استاندار اردبیل ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در نامه ای به استاندار اردبیل مراتب ثبت سه اثر منقول را به او ابلاغ کرد.

4 بهمن 1398

فال آنلاین دیوان حافظ یک شنبه 17 آذر ماه 98

برخی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

3 بهمن 1398

اصلاح قیمت بنزین بر علیه سیاست جوان سازی جمعیت!

هزاران میلیاردر ایرانی با خودرو های لوکس بالای 1 میلیارد تومان، خانه های لوکس بالای 3 میلیارد تومان زندگی میکنند، که زندگی اشرافی شان، نیازی به تجسس در حساب های بانکی داخل و خارج از کشورشان ندارد، بلکه جلو چشم هستند.

28 دی 1398

مجوز ایجاد 2 اقامتگاه بوم گردی در منطقه الموت شرقی صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از صدور مجوز دو اقامتگاه بوم گردی در روستاهای وربن و گازرخان منطقه الموت شرقی اطلاع داد.

26 دی 1398

گزارش خبرنگاران ، ماهاتیر محمد؛ معماری که بازنشست نمی شود

ماهاتیر محمد، معمار مالزی نوین، پزشکی است که پس از فراز و فرودهای بسیار در زندگی سیاسی حتی در 92سالگی نیز برای کمک به کشورش پا پس نمی کشد.

24 دی 1398

اجرای نخستین جشنواره علمی و پژوهشی دانش آموزی

نخستین نشست دبیران علمی و اجرایی قطب های علمی کشوری در علوم و فناوری های نو دانش آموزی در آموزش و پرورش منطقه 12 برگزار گردید.

16 دی 1398

برگزاری هشتمین نشست تخصصی بسته بندی و راهکارهای تجاری سازی صنایع دستی اصفهان

معاون صنایعدستی ادارهکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی اصفهان از برگزاری هشتمین نشست تخصصی بستهبندی و راهکارهای تجاریسازی صنایعدستی در اصفهان اطلاع داد.

15 دی 1398

اجناس لوکس ایران به کجا صادر می شود؟

آمار های گمرک نشان می دهد که کشور های امارات، عراق و آلمان مقصد بسیاری از کالا های گران قیمت ایران در نیمسال اول بوده اند.

13 دی 1398

ارگ تاریخی میشیجان در خمین افتتاح شد

مجتمع گردشگری - تفریحی ارگ تاریخی میشیجان شهرستان خمین پس از مرمت و احیا افتتاح شد.

28 آذر 1398

10 ایرانی نامزد دریافت بزرگ ترین جایزه ادبیات کودک و نوجوان دنیا

هیئت داوران جایزه آسترید لیندگرن، بزرگترین جایزه کتاب کودک دنیا درحالی نامزدهای سال 2020 برای دریافت این جایزه را معرفی کرد که نام 10 نماینده جمهوری اسلامی ایران برای دریافت این جایزه می درخشد.

25 آذر 1398

از بندرعباس تا عسلویه

سرزمین مان ایران در همه فصل ها فرصت سفرهای مختلف را به ما می دهد. در پاییز و زمستان نیمه جنوبی کشور و کرانه های خلیج فارس با آب و هوای لطیفش گردشگران را به سوی خود می خواند. در این مطلب می خواهیم سفری 500 کیلومتری از بندرعباس تا عسلویه را در کرانه های غربی...

30 آبان 1398

نسل های دور آدمهای مشهور ، تصاویر

ضرب المثلی هست که می گوید: وقتی سیبی از درخت می افتد خیلی دورتر از درختش به زمین نمی افتد!

23 آبان 1398

ایستگاه های راه آهن خاص و شگفت انگیز در دنیا

خبرنگاران: معمولاً ایستگاه های راه آهن، جزء مکان های مورد علاقه مردم برای گذراندن زمان نیستند. سر و صدا و جمعیت زیاد، این ایستگاه ها را برای مردم غیر قابل تحمل می کند.

21 آبان 1398

از درجه بندی سنی فیلم ها نترسیم!

خبرنگاران - *مهرزاد دانش:درجه بندی سنی فیلم ها یک تمهید راهگشاست. نه ممیزی مضاعف است، نه قرار است اقتصاد سینمای کشور را هدف قرار دهد و نه فشار فرهنگی بر سینماگران است.

13 آبان 1398

نیمار: آدم درون گرایی هستم اما بد عصبانی می شوم و کنترلم را از دست می دهم، می دانم که باید رفتارم را بهتر کنم

ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری سن ژرمن به داشتن برخی ویژگی های اخلاقی نادرست و لزوم تصحیح برخی از رفتارهایش اعتراف کرد.

8 آبان 1398

عجیب ترین مدرسه های جهان!

فریبا خانی:چرا آدم مجبور است در فصل هایی که دوست ندارد زندگی کند؟ بگذارید سؤالم را عوض کنم. چرا نمی توانیم فصل هایی را که می خواهیم در آن ها زندگی کنیم، خودمان انتخاب کنیم.

7 آبان 1398

محله بالات استانبول و خانه های تاریخی

تا به حال نام محله بالات استانبول به گوشتان خورده است؟ قدمت این محله به چندین سال پیش برمی شود؟ آیا ساکنین ترکیه در این مکان زندگی می نمایند؟ برای جواب به این سوال ها با ما همراه باشید.

30 مهر 1398

صدور مجوز برای موزه های بنزین خانه و کارآموزان در آبادان

مجوز فعالیت رسمی موزه های بنزین خانه و کارآموزان در آبادان به عنوان موزه های غیروابسته به وزارت میراث فرهنگی، توسط ادارهکل موزهها و اموال منقول فرهنگی تاریخی این وزارتخانه صادر شد.

25 مهر 1398

شهاب حسینی نقش شمس تبریزی را بازی می نماید

فیلمبرداری فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی که فراوری مشترک ایران و ترکیه است، به زودی شروع می گردد و شهاب حسینی نقش شمس تبریزی را در این فیلم بازی می نماید.

23 مهر 1398

فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 16 شهریور ماه 98

برخی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

19 مهر 1398
تعداد: (72)