نتایج نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش وبلاگ همه خوبا، موسسه نمایشگاه های فرهنگی مهمترین یافته های نظرسنجی از بازدیدکنندگان سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را منتشر کرد.

نتایج نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش وبلاگ همه خوبا، این نظرسنجی بر مبنای روش پیمایش توسط گروه افکارسنجی دفتر طرح های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات اجرا شده و مهمترین نتایج آن در ادامه آمده است:

55.9 درصد جوابگویان از مترو برای حضور در محل نمایشگاه کتاب استفاده کردند.

58.2 درصد جوابگویان معتقدند مصلای تهران، مکان مناسبتری برای برگزاری نمایشگاه کتاب است.

86.1 درصد جوابگویان از امکان دسترسی راحت به محل برگزاری نمایشگاه کتاب رضایت داشتند.

54.2 درصد بازدیدکنندگان از سهولت دسترسی به غرفه ها رضایت داشتند.

44.6 درصد بازدیدکنندگان از علائم داخل نمایشگاه برای هدایت به سمت غرفه های ناشران رضایت داشتند. از سوی دیگر 32.2 درصد جوابگویان میزان رضایت خود از علائم هدایت داخل نمایشگاه را کم و خیلی کم اعلام کردند.

83.7 درصد جوابگویان از بخش ناشران عمومی نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند. 75.3 درصد این دسته از جوابگویان رضایت خود را در سطح زیاد و خیلی زیاد اعلام کردند.

36.3 درصد از جوابگویان از بخش ناشران کودک و نوجوان بازدید کردند که 76.9 درصد آنان از این بخش راضی بودند.

34.2 درصد افراد جوابگو از بخش ناشران دانشگاهی نمایشگاه کتاب بازدید کردند. از بین جوابگویانی که از بخش ناشران دانشگاهی نمایشگاه کتاب بازدید کردند، 65.4 درصد از این بخش رضایت زیاد داشتند.

23 درصد جوابگویان از بخش ناشران آموزشی و یاری درسی دیدن کردند که 79.2 درصد آنان رضایت خود از این قسمت نمایشگاه را در سطح زیاد و خیلی زیاد ارزیابی کردند.

27.8 درصد جوابگویان از بخش ناشران بین الملل و خارجی در نمایشگاه کتاب بازدید کردند که از بین آنان 58.7 درصد از این بخش راضی بودند.

تنها 3.3 درصد افراد جوابگو به قسمت های جنبی و فرهنگی نمایشگاه کتاب رفتند که 56.8 درصد آنان از فعالیت های این بخش راضی بودند.

68.2 درصد جوابگویان از تعداد ناشران شرکتکننده در نمایشگاه کتاب رضایت داشتند.

64 درصد بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب میزان رضایت خود از حضور ناشران شناخته شده و معتبر داخلی را در حد زیاد و خیلی زیاد ارزیابی کردند.

62.2 درصد بازدیدکنندگان از کیفیت کتاب های حاضر در نمایشگاه کتاب راضی بودند.

44.1 درصد از جوابگویان نسبت به تخفیف های در نظر گرفته شده از سوی ناشران رضایت نداشتند.

37.1 درصد جوابگویان از قیمت کتاب های عرضه شده در نمایشگاه رضایت داشتند؛ این در حالی است که 41.2 درصد آنان قیمت کتاب را بالاتر از حد انتظار خود اعلام کردند.

77.1 درصد جوابگویان از تنوع کتاب های موجود در نمایشگاه کتاب راضی بودند.

41.2 درصد جوابگویان از اطلاع رسانی درباره دسترسی به کتاب یا غرفه مدنظرشان رضایت داشتند. از سوی دیگر با اختلاف اندکی نسبت به این دسته از افراد جوابگو 37.1 درصد آنان میزان رضایت خود در این زمینه را در سطح کم و خیلی کم ارزیابی کردند.

بیشترین بخش مورد بازدید در سی ودومین دوره نمایشگاه کتاب، ناشران عمومی بوده و بخش ناشران بین الملل و خارجی نیز نسبت به سایر بخش های نمایشگاه کتاب کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

30.6 درصد افراد جوابگو از بن کتاب استفاده کردند که از این میان ، 41 درصد جوابگویان، حدود یک پنجم خرید خود را به وسیله بن کتاب انجام دادند.

از میان جوابگویانی که از بن کتاب استفاده کردند، 81.9 درصد آنان دارای بن دانشجویی و طلاب بودند. بن های سازمان ها و نهادها (7.2 درصد) و اهل قلم (3.6 درصد) نیز از دیگر موارد دارای بیشترین فراوانی در بین این دسته از افراد بود.

85.6 درصد افراد جوابگو از شعار سال جاری نمایشگاه کتاب آگاه نبودند و تنها 14.3 درصد افراد جوابگو از شعار سال جاری اطلاع داشتند. از میان جوابگویی که از شعار سال جاری نمایشگاه اطلاع داشتند، 42.7 درصد آن را زیاد و خیلی زیاد موثر دانستند. 41.3 درصد این دسته از جوابگویان نیز اثربخش بودن شعار سال جاری را کم و خیلی کم ارزیابی کردند.

مهمترین نقطه قوت نمایشگاه از دیدگاه بازدیدکنندگان، دسترسی آسان به محل برگزاری نمایشگاه کتاب است. بعد از آن تنوع کتاب های عرضه شده در نمایشگاه، مکان برگزاری و تنوع و تعدد ناشران حاضر مطرح شده است.

افزایش امکانات رفاهی از دیدگاه بازدیدکنندگان، مهمترین پیشنهاد مطرح شده از سوی جوابگویان است. همچنین بهبود اطلاع سانی، تغییر محل برگزاری و برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب در رده های بعدی پیشنهادات بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نتایج نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید