شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود، اوضاع یک سال اخیر فوتسال تاسف بار بود

به گزارش وبلاگ همه خوبا، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران نسبت به عملکرد یک ساله سرپرست کمیته فوتسال انتقاد کرد و گفت کفاشیان علاقه ای به حضور در فوتسال ندارد.

شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود، اوضاع یک سال اخیر فوتسال تاسف بار بود

حسین شمس در گفت وگو با وبلاگ همه خوبا، ابتدا درباره یک ساله شدن سرپرستی علی کفاشیان در کمیته فوتسال، اظهار کرد: کفاشیان بارها عدم علاقه اش را به ریاست کمیته فوتسال نشان داده و وقتی خبرنگارها درباره استعفا از او می پرسند، می گوید فوتسال چیست که بخواهم از آن استعفا هم بدهم. بنابراین معتقدم اگر او علاقه ای به ماندن در فوتسال ندارد، هر چه سریع تر کنار برود و یک فرد فوتسالی جایگزین گردد اما اگر واقعا می خواهد بماند، باید حکم ریاست به او بدهند و تمام وقت در فوتسال باشد تا آن را از بحران خارج کند.

او اضافه کرد: متاسفانه در یک سال سرپرستی کفاشیان، تغییر محسوسی در فوتسال مشاهده نشد. وقتی مصاحبه ملی پوشان را می خوانیم، همه آن ها از شرایط گله دارند. بسیار باعث شرمساری است که لباس ملی پوشان را بعد از اردوی خارجی در فرودگاه می گیرند و به تیم ملی امید می دهند، سپس از امیدها می گیرند و به رده دیگر می دهند. اتفاقات یک سال اخیر فوتسال، تاسف برانگیز است. امیدوارم کفاشیان با عنوان رئیس کمیته فوتسال، وقت کافی برای این رشته بگذارد.

شمس همچنین درباره تمدید یک ساله قرارداد ناظم الشریعه، بیان نمود: فکر می کنم چشم انداز قرارداد ناظم الشریعه، چهار ساله باشد اما نمی دانم چرا فدراسیون فوتبال اصرار دارد یک ساله قرارداد ببندد. اگر تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی به نتیجه مسابقات آسیایی بستگی داشته باشد، واقعا بی انصافی است چون او را تحت فشار قرار می دهد و تیم ملی را نتیجه گرا می نماید. شاید آقایان با مربیان ایرانی این طور برخورد می نمایند چون قرارداد پیروانی و چمنیان هم یک ساله بسته می گردد اما قرارداد خارجی ها، جور دیگری است.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص حضور تیم ملی فوتسال با ترکیب اصلی در مسابقات داخل سالن آسیا، شرح داد: زمان ریاست درودگر در فوتسال، جوراندیرو در اولین دوره این مسابقات فقط از وحید شمسایی به عنوان بازیکن بزرگسال استفاده کرد و در دو دوره بعدی هم بنده تنها دو سه بازیکن بزرگسال مثل طاهری، نظری و کشاورز را به تیم ملی دعوت کردم اما سال جاری اولین سالی است که تیم ملی کاملا با ترکیب اصلی به مسابقات داخل سالن اعزام می گردد و تنها نتیجه گرایی را در اولویت قرار داده است. این در حالی است که زمان ما هم نتیجه مهم بود اما در کنارش به جوانگرایی هم توجه می کردیم. تیم های مدعی آسیا مثل ژاپن و تایلند نیز دو سه بازیکن باتجربه را در کنار بازیکنان امید خود به مسابقات خواهند آورد اما نمی دانم چرا مسئولان تیم ملی ایران چنین تصمیمی گرفته اند.

شمس در پایان تاکید نمود: بازیکنان جوانی که به مسابقات داخل سالن آسیا می بردیم، چند سال بعد با کسب تجربه، ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل دادند. بازیکنانی مثل محمد طاهری، ابراهیم مسعودی و اصغر حسن زاده که در جام جهانی 2008 درخشیدند، در همین مسابقات تجربه اندوزی کردند. شاید این تصمیم به مربیان تیم ملی هم بستگی نداشته باشد و به خاطر اهمیت مدال طلا، مجبور به دعوت از باتجربه ها شده اند اما اگر خود مربیان تیم ملی چنین تصمیمی گرفته باشند، به اعتقادم اشتباه نموده اند و باید به جوان ترها فرصت می دادند.

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مسابقات فوتسال داخل سالن آسیا از 26 شهریور به میزبانی ترکمنستان شروع می گردد و تیم ملی فوتسال ایران با تیم های قرقیزستان، اردن و تاهیتی در گروه D قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود، اوضاع یک سال اخیر فوتسال تاسف بار بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود، اوضاع یک سال اخیر فوتسال تاسف بار بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید