باکس آفیس؛ چراغ جادو کار خودش را کرد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، فیلم علاءالدین محصول کمپانی دیزنی در رقابت میان فیلم های باکس آفیس توانست همه رقبایش را پشت سر بگذارد و با فروش تقریبی 112.7 میلیون دلار در عرض چهار روز در 4476 سینما صدرنشین گیشه فروش گردد.

باکس آفیس؛ چراغ جادو کار خودش را کرد

علاءالدین پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در چهار روز تعطیلی روز یادبود شد و از فیلم مردان ایکس: روزهای گذشته آینده که سال 2014 با 110.4 میلیون دلار در رده پنجم قرار داشت جلو زد. دیزنی با فیلم دزدان دریایی کارائیب: خاتمه دنیا که 139 میلیون دلار فروخت رکورددار فروش تعطیلات است.

علاءالدین به سادگی توانست فراتر از حد انتظارات فروش کند و تأییدی گردد بر استراتژی بازسازی انیمیشن های کلاسیک این استودیو مثل دیو و دلبر و کتاب جنگل. در این فیلم که بازسازی انیمیشن محصول 1992 است منا مسعود نقش علاءالدین را بازی می نماید و ویل اسمیت غول چراغ جادوست. نائومی اسکات جازمین است و مروان کنزاری نقش جعفر را دارد. گای ریچی هم فیلم را کارگردانی نموده است.

فیلم علاءالدین یک جوان شیطان خیابانی است که قلب مهربانی دارد و وزیر بزرگی که عاشق قدرت است و هر دوی آن ها دنبال چراغ جادو هستند. چراغی که این قدرت را دارد که عمیق ترین آرزوهایشان را به حقیقت تبدیل کند.

این فیلم دو ساعته با بودجه کلان 183 میلیون دلار ساخته شده و البته منتقدان از آن دل خوشی ندارند. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 54 از 100 است. مت سینگر یکی از منتقدان درباره فیلم نوشته است: بهترین چیزی که درباره علاءالدین 2019 می توانم بگویم این است که این فیلم در بهترین لحظاتش مرا یاد انیمیشنی انداخت که در کودکی بسیار دوستش داشتم. به گفته بقیه منتقدان البته فیلم بامزه است و هیچ وقت تبدیل به تجربه ای ناخوشایند نمی گردد. اما به خوبی آن انیمیشنی که شما به یاد می آورید نیست. فیلم معمولی است که دلیل خاصی برای دیدنش نمی گردد برشمرد. فیلم واقعا نتوانسته دنیا جدیدی بسازد.

جان ویک 3: پارابلوم محصول کمپانی لاینزگیت در دومین هفته اکرانش با 31 میلیون دلار فروش در رده دوم نهاده شد و فروش آن به 107.6 میلیون دلار در عرض 11 روز اکران رسید. استودیو یک هفته پیش اظهار داشت که چراغ سبز جان ویک 4 برای سال 2021 روشن شده است.

فیلم انتقام جویان: خاتمه بازی در پنجمین هفته اکرانش با فروش 22.3 میلیون دلار در 3810 سینما در رده سوم نهاده شد و فروشش را در گیشه سینماهای آمریکا به 803.3 میلیون دلار رساند. این دومین فیلم پرفروش گیشه سینماهای آمریکا در تاریخ سینماست. اولین رتبه در اختیار جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد با 936 میلیون دلار فروش است. به علاوه در گیشه بین المللی هم با فروش 2.68 میلیارد دلار فقط صد میلیون دلار با آواتار که رتبه اول در اختیارش است، فاصله دارد.

فیلم برایت برن (Brightburn) توانسته بعد از پوکمون: کارآگاه پیکاچو خودش را در جمع پنج فیلم پرفروش قرار بدهد. این تریلر ترسناک محصول کمپانی سونی است و در 2607 سینما اکران شده و فروشی معادل 9.5 میلیون دلار داشته است. فیلم برایت برن ساخته دیوید یاروفسکی با بازی الیزابت بنکس با بودجه ای بین 6 تا 7 میلیون دلار ساخته شده است. فیلم داستان خانواده ای است که نمی توانند بچه دار شوند و یک شب یک سفینه فضایی از آسمان نزدیک خانه شان می افتد که بچه ای در آن است. اما این بچه به جای این که تبدیل به قهرمانی برای زمین گردد به نظر می رسد بیشتر یک نیروی اهریمنی است.

منتقدان فیلم را دوست نداشته اند و به آن امتیاز 45 از 100 را داده اند. منتقد ورایتی گفته که فیلم قابل دیدن است اما ترکیب به شدت احمقانه ای از المان های ابرقهرمانی و فیلم های وحشت کودک محور است که از هیچ کدام هم نتوانسته به درستی الهام بگیرد.

فیلم خوره کتاب (booksmart) اولین ساخته الیویا وایلد دیگر فیلمی است که در اولین هفته اکرانش توانسته به جدول پرفروش ها راه پیدا کند. الیویا وایلد بازیگر آمریکایی اولین فیلمش را کارگردانی نموده است. یک کمدی بامزه که موقع دیدنش با صدای بلند خواهید خندید. داستان دو دختر که تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند و می خواهند حالا دیگر قوانین را بشنمایند. می خواهند کمتر کار و بیشتر تفریح و بازی نمایند. انگار که بخواهند همه آن چهار سال تحصیل را جبران نموده باشند. در عرض یک شب می خواهند فقط دست به خوشی و سرگرمی بزنند. منتقدان گفته بودند که این یکی از کامل ترین کمدی ها درباره بلوغ و پا گذاشتن به جامعه است. الیویا وایلد بازیگر فیلم های تجاری است اما فیلمی ساخته که مورد توجه منتقدان هم نهاده شده. فیلمی هوشمندانه و در عین حال دوست داشتنی. فیلم امتیاز خوب 85 از 100 را از منتقدان دریافت نموده است. اریک کوهن، منتقد ایندی وایر گفته که این بهترین کمدی از زمان سوپربد است. این فیلم غیر قابل پیش بینی گاهی این حس را به شما می دهد که مشغول تماشای چند فیلم در یک فیلم هستید. مهم ترین اتفاق این بوده که وایلد می دانسته چقدر باید قهرمان هایش را جدی بگیرد.

بقیه فیلم های جدول فروش همان هایی هستند که در هفته های قبل هم شاهد حضورشان در جدول باکس آفیس بودیم.

در گیشه بین المللی هم فیلم علاءالدین به خصوص در سینماهای چین توانسته با اختلاف بقیه فیلم ها را پشت سر بگذارد و 19 میلیون دلار در این کشور فروش کند.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
علاءالدین 1 90.4 90.4
جان ویک 3: پارابلوم 2 24.6 101.2
انتقام جویان: خاتمه بازی 5 17.2 798.6
پوکمون: کارآگاه پیکاچو 3 13.4 116.2
برایت برن 1 7.9 7.9
خوره کتاب 1 6.9 6.9
سفر یک سگ 2 4.2 15
فریب کاری 3 3.8 29.8
مزاحم 4 2.3 32
لانگ شات 4 1.6 28.8

باکس آفیس هفته گذشته: جان ویک به سلطنت انتقام جویان خاتمه داد

منبع: دیجیکالا مگ

به "باکس آفیس؛ چراغ جادو کار خودش را کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس؛ چراغ جادو کار خودش را کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید