اصلاح قیمت بنزین بر علیه سیاست جوان سازی جمعیت!

به گزارش وبلاگ همه خوبا، هزاران میلیاردر ایرانی با خودرو های لوکس بالای 1 میلیارد تومان، خانه های لوکس بالای 3 میلیارد تومان زندگی میکنند، که زندگی اشرافی شان، نیازی به تجسس در حساب های بانکی داخل و خارج از کشورشان ندارد، بلکه جلو چشم هستند.

اصلاح قیمت بنزین بر علیه سیاست جوان سازی جمعیت!

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ همه خوبا، یکی از اشکالات قابل ملاحظه در برنامه اصلاح قیمت بنزین، خیانتی است که علیه سیاست جوانسازی جمعیت اجرا شده است. بدین صورت که حداکثر به سه فرزند یارانه تعلق می گیرد و فرزند چهارم به بالا یارانه ندارد؛ و به نسبت افزایش جمعیت خانواده، یارانه هر فرد کمتر شده است! درحالیکه با توجه به هشدار رهبر انقلاب و پژوهشگران جمعیت، اگر در این دو دهه فکری به حال افزایش فرزندآوری و جوانسازی جمعیت نشود، ایران وارد دوران سالمندی خواهد شد و دیگر سیاست های جمعیتی پاسخگو نخواهد بود؛ بنابراین ضروری است با پیگیری مردم، مجلس و همه دلسوزان کشور، دولت در این بخش تجدیدنظر کند.

نکته بعد اینکه، درست وقتی اکثریت مردم همچنان درگیر نارضایتی از طرح سهمیه بندی بنزین و گرانی های ماحصل آن هستند، و بخش زیادی از مردم همین بسته حمایتی ماه اول را هم دریافت نکرده اند، دولت همچنان درحال تنگ تر کردن سفره کوچک شده مردم و ارسال پالس بی اعتمادی و دروغگویی به عموم جامعه است. ثالثا برای پیدا کردن ثروتمندان و مرفهین و کسری بودجه دولتی، راه های آسانتری هم وجود دارد.

بخش زیادی از ثروتمندان جامعه، لیست بلندبالایی از افرادی هستند که آرم معافیت مالیاتی بر پیشانی شان خورده است. خوانندگان، فوتبالیستها، بازیگران و اینفلوئنسر های مجازی وجود دارند که درآمد ماهیانه آن ها از صد سال حقوق کارمندان و کارگران بیشتر است. بنا به اخبار منتشر شده، درآمد یک سال بعضی خوانندگان پاپ وطنی معادل 130 سال کار کارمندان مشمول مالیات است و درآمد سالانه بعضی سلبریتی ها و کارگردانان سینما به اندازه 36 سال حقوق کارمندان کشور است. بعضی پزشکان پردرآمد، وکلا، وارداتچی ها و.. با درآمد های نجومی معاف از مالیات یا دارای فرار های مالیاتی گزاف هستند و هیچ ارگانی به دنبال اجرای عدالت در مورد آنان نیست.

از سویی، هزاران میلیاردر ایرانی با خودرو های لوکس بالای 1 میلیارد تومان، خانه های لوکس بالای 3 میلیارد تومان زندگی میکنند، که زندگی اشرافی شان، نیازی به تجسس در حساب های بانکی داخل و خارج از کشورشان ندارد، بلکه عیان و جلو چشم مردمی که منتظر یارانه سر ماه هستند، ویراژ میدهد. دولت به راحتی میتواند بر خودرو های لوکس و گرانقیمت (درست مثل کشور های غربی) مالیات ببندد یا بنزین این خودرو ها را از لیست سهمیه بندی خارج کند.

ده ها شیوه برای واقعی شدن قیمتها، برای کاهش شکاف طبقاتی، برای اجرای قسط و عدالت در کشورداری وجود دارد. اما گویا دولت روحانی تعمد دارد زندگی را بر دهک های متوسط و پایین سخت تر کند؛ و 4 درصدی ها بدون ذره ای احساس فشار، روزبروز ثروتمندتر و حریص تر و طلبکارتر شوند. بالاخره سرمایه دارها، هسته اصلی رای لیبرال ها و اصلاح طلبان هستند. مهم این است گاوصندوقشان خش نیفتد و کنسرت و تفریحات لاکچری شان به راه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اصلاح قیمت بنزین بر علیه سیاست جوان سازی جمعیت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قیمت بنزین بر علیه سیاست جوان سازی جمعیت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید