وضعیت بارش های کشور در بهار 98

به گزارش وبلاگ همه خوبا، سرپرست پژوهشکده اقلیم شناسی گفت: میانگین بارش کشور در بهار 1398 در محدوده نرمال پیش بینی می گردد.

وضعیت بارش های کشور در بهار 98

ایمان بابائیان در گفت وگو با وبلاگ همه خوبا اظهارکرد: میانگین بارش فصل بهار در محدوده نرمال پیش بینی می گردد. انتظار می رود که بارش ها در فروردین در اغلب نقاط کشور نرمال و در اردیبهشت در مناطق شمال، شمال غرب و حاشیه زاگرس قدری بیش از نرمال باشد.

وی در خصوص وضعیت دمایی کشور طی ماه های آینده گفت: میانگین دمای سه ماه آینده در استان های حاشیه البرز مرکزی و مناطق غربی تا یک درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال پیش بینی می گردد.

به گفته سرپرست پژوهشکده اقلیم شناسی، در خردادماه 98 میانگین دمای هوا بین یک تا دو درجه بیش از نرمال خواهد بود که بیشترین افزایش دما در استان های حاشیه البرز مرکزی و غربی رخ خواهد داد.

بابائیان ادامه داد: میانگین بارش سال زراعی کشور از ابتدای مهر تا 26 اسفندماه 97، 189.6 بود که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری را نشان می دهد و نسبت به میانگین بلندمدت کشور 17.6 درصد افزایش یافت.

سرپرست پژوهشکده اقلیم شناسی در خاتمه گفت: امیدواریم با بارش های قابل توجه تا خاتمه اسفند در سطح کشور، بخشی از کمبود بارش استان های جنوب شرقی کشور جبران گردد.

به گزارش وبلاگ همه خوبا، روز دوشنبه (27 اسفند) سحر تاجبخش - رئیس سازمان هواشناسی - در آخرین نشست خبری سال 97 در خصوص وضعیت بارشی کشور گفته بود: شرایط آبی کشور به ویژه از بهار سال قبل بهتر شده و بارش ها افزایش یافته است. همچنین پیش بینی می کنیم در بهار سال جاری بارش ها در حد نرمال یا بالاتر از نرمال باشد. در کل سال زراعی پیش رو وضعیت بارشی و به تبع آن شرایط آبی کشور مساعد خواهد بود اما این بارش ها مشکل خشکسالی کشور را حل نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وضعیت بارش های کشور در بهار 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بارش های کشور در بهار 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید