معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است

شیراز - خبرنگاران - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بازدید هوایی از بعضی تالاب های استان فارس روند احیای دریاچه ها و تالابها را امیدبخش خواند و بر ضرورت پایش و مراقبت بیشتر برای حفظ تعادل زیستی در این مناطق تاکید نمود.

معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر عیسی کلانتری روز شنبه در جریان بازدید هوایی از تالاب های مهارلو، طشک و بختگان، تالاب بین المللی کمجان و سد درودزن اظهار امیدواری کرد که با تداوم روند بارندگی در بالا دست این مناطق فرایند احیای تالاب ها همچنان تداوم داشته باشد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در کنار بهره مندی از نعمت خدادادی باران، دولت هم تمام کوشش خود را برای احیای تالابها و حفاظت از آن و تثبیت و تداوم حیات زیستمندان در این مناطق انجام می دهد.

نزول رحمت الهی و بارندگی های شدید در فروردین ماه موجب شد اغلب تالاب ها و دریاچه های استان فارس پُر آب شوند و پس از سالها خشکی و کم آبی جان تازه یابند.

به گفته مسوولان حفاظت محیط زیست فارس بارندگی های شدید در بالادست دریاچه های طشک و بختگان در شرق استان فارس موجب شده تا هر دو دریاچه پر آب شوند. آبگیری دریاچه بختگان نوید بخش روزهای بهتر برای این اثر زیست محیطی توصیف شده است.

بر اساس ارزیابی کارشناسان محیط زیست دریاچه بختگان بیش از 40 درصد آبگیری شده و همچنان نیز حجم قابل توجهی از روان آبها به سمت این دریاچه در حال ورود است.

آبگیری دریاچه طشک در شرق استان فارس نیز حدود 60 درصد اعلام شده است، ورود آب به دریاچه طشک موجب بهبود شرایط اقلیم بر پیرامون این دریاچه می گردد و می تواند علاوه بر ترمیم اثرات مخرب خشکسالی بر محیط زیست،برای کشاورزی و باغداری شهرستان های اطراف نیز مفید باشد.

آبگیری دریاچه مهارلو و تالاب کمجان در استان فارس نیز حدود 95 درصد اعلام شده است ، آبگیری این دو تالاب و دریاچه موجب افزایش زیست پرندگان آبزی و کنار آبزی در اطراف این دو اثر زیست محیطی خواهد شد.

دکتر کلانتری که برای بازدید یک روزه از تالابهای فارس روز شنبه وارد این استان شد.

6113

منبع: ایرنا

به "معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امیدبخش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید