قدردانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از کوشش های مؤثر و معین کننده صنایع دفاعی

به گزارش وبلاگ همه خوبا، در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آستانه فرا رسیدن 31 مرداد ماه، روز صنعت دفاعی، گزارشی را از پیشرفت های حاصله از ارتقای توان دفاعی کشور طی سال گذشته ارائه داد.

قدردانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از کوشش های مؤثر و معین کننده صنایع دفاعی

به گزارش وبلاگ همه خوبا، این گزارش بیانگر افزایش دقت، قدرت انفجار و مانورپذیری موشک های ساخت صنایع دفاعی و پیشرفت های حاصله در حوزه های پدافند هوایی، رزم دریایی، رزم هوایی، رزم زمینی و جنگ الکترونیک و توان انتظامی است. همچنین در این جلسه رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از کوشش های مؤثر و مشخص کننده صنایع دفاعی تشکر و قدردانی کردند.

گزارش وزارت نیرو از اجرای پیروز برنامه خاموشی صفر برای سال 98

در ادامه جلسه، وزیر نیرو با اشاره به تبعات خاموشی های سال 97 به دلیل کاهش نزولات آسمانی طی سال های 96 و 97 و در نتیجه کاهش ظرفیت فراوری نیروگاه های آبی، از هماهنگی و جلب مشارکت دستگاه های اجرایی و اعمال برنامه های مدیریت محلی مصرف برق به عنوان مهم ترین عامل گذر پیروز از پیک سال 97 نام برد.

وزارت نیرو تامین برق با خاموشی صفر برای سال 98 را در دستور کار قرار داد.

این برنامه علی رغم محدودیت های شدید اقتصادی، منتج به اضافه شدن 3251 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی و کاهش 3874 مگاواتی پیک بار و کاهش رشد اوج بار به یک درصد شد و در کنار افزایش فراوری نیروگاه های آبی باعث گذر پیروز از اوج بار سال 98 بدون اعمال هرگونه خاموشی شد.

مجموعه این اقدامات باعث شد که با وجود تحریم های ظالمانه برای پازدهمین سال متوالی صنعت برق ایران با پایداری کامل، پیک بار کشور را تامین نماید.

در ادامه جلسه این جلسه هیات دولت، اهم اقدامات و آثار برنامه وزارت نیرو در تامین برق مطمئن و پایدار در اوج بار سال 98 مطرح شد.

تعمیرات اساسی واحدهای نیروگاهی موجود، ایجاد ظرفیت جدید و افزایش توان عملی و برطرف محدودیت های فراوری، افزایش توان فراوری نیروگاه های آبی، مدیریت مصرف و تقاضای برق، منطقه گرایی و صادرات برق، توسعه شبکه و فرکانس برق، از مهم ترین این موارد محسوب می گردد.

هم چنین طی تابستان سال 97 تا 98 با وجود محدودیت های اقتصادی و بین المللی با سرمایه گذاری 1645 میلیون یورو به میزان 3251 مگاوات نیروگاهی ایجاد شد که ثبت رکورد در بازه زمانی یکساله تلقی می گردد. این افزایش ظرفیت در قالب 15 واحد نیروگاهی جدید در 12 استان و راه اندازی مجدد دو واحد نیروگاهی و افزایش توان عملی واحدهای گازی 8 نیروگاه به میزان 318 مگاوات و برطرف محدودیت فراوری 4 نیروگاه بخار به میزان 246 مگاوات ایجاد شد.

همین طور در نیتجه اقدامات مدیریت مصرف، شاهد کاهش 3874 مگاوات در ساعات اوج مصرف بودیم. مجموعه اقدامات مدیریت مصرف در قالب محورهایی از قبیل اصلاح تعرفه مشترکان پرمصرف، تغییر ساعات کار ادارات، جلب مشارکت و جا به جایی بار صنایع و پمپ های کشاورزی و ایستگاه های گاز، نصب کنتورهای هوشمند و ایجاد مراکز پایش و کنترل برخط بار و اطلاع رسانی وسیع و مقایسه میران مصرف استان ها با هم، صورت گرفت.

تصویب آیین نامه اجرایی قانون جامع حدنگاری (کاداستر) درخصوص مصادیق جنبه های امنیتی

هیئت دولت در ادامه، آیین نامه اجرایی قانون جامع حدنگاری (کاداستر) مربوط به مصادیق جنبه های امنیتی را تصویب کرد.

مطابق این قانون، تمامی دستگاه ها مکلفند تمام مستندات و اطلاعات توصیفی املاک متعلق به خود یا تحت اداره خود از جمله مشخصات ثبتی، کاربری، نام بهره بردار و نقشه های مختصات جغرافیایی املاک مذکور را با رعایت جنبه های امنیتی در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تهیه نقشه های کاداستر قرار دهند.

صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت در اجرای پروژه اتصال بیرجند به راه آهن بافق - مشهد

هیات وزیران به منظور تأمین هزینه های اجرایی پروژه اتصال بیرجند به راه آهن بافق - مشهد به طول حدود 271 کیلومتر، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور را به عنوان نماینده این وزارت برای انعقاد قرارداد با شرکت احداث راه آهن بیرجند - یونسی (به سهامداری شرکت های تیراژ، آرادان، اس دی ام، توچال و توسار) مشخص کرد.

تصویب آیین نامه بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع

هیات وزیران آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع را به تصویب رساند.

دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست های کلی سلامت، تأمین منابع اقتصادی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت و مدیریت منابع سلامت به وسیله نظام بیمه اقدامات لازم را به عمل آورد.

همچنین مطابق قانون برنامه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه به وسیله ارزیابی وسع و سایر ضوابط، بر اساس آیین نامه ای است که به تصویب دولت می رسد.

این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و کلیه افراد تحت تکفل آنان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قدردانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از کوشش های مؤثر و معین کننده صنایع دفاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت از کوشش های مؤثر و معین کننده صنایع دفاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید