رسوایی فساد خانوادگی، وزیر دادگستری کره جنوبی را به استعفا کشاند

به گزارش وبلاگ همه خوبا، چو کوک وزیر دادگستری کره جنوبی بعد از یک ماه حضور در این سِمت و به دلیل درگیر بودن در رسوایی فساد خانوادگی، خاطرنشان کرد که از سِمت خود استعفا می دهد.

رسوایی فساد خانوادگی، وزیر دادگستری کره جنوبی را به استعفا کشاند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا، به دنبال جنجالی شدن رسوایی فساد خانوادگی چو کوک وزیر دادگستری تازه منصوب شده دولت کره جنوبی و اعتراضات اخیر در این کشور، وی اعلام استعفا نموده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، آقای چو کوک که نهم سپتامبر (18 شهریور) توسط رئیس جمهور کره جنوبی به عنوان وزیر دادگستری این کشور مشخص شده بود، امروز دوشنبه در بحبوحه جنجال ها درباره رسوایی فساد خانواده اش مجبور به استعفا شده است.

در هفته های اخیر ماجرای فساد خانوادگی وزیر دادگستری کره جنوبی خبرساز و جنجالی شده بود و اعتراضات خیابانی زیادی در سئول پایتخت این کشور را به دنبال داشت.

مقام های قضایی کره جنوبی پیش از این در موضوع فساد احتاقتصادی وزیر دادگستری در ماجرای سرمایه گذاری های اقتصادی خانواده او و همچنین پذیرش فرزندانش در دانشگاه، تحقیقات را شروع نموده بودند؛ تحقیقاتی که همچنان ادامه دارد.

مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی چو کوک را برای رهبری کردن کوشش های برای اصلاح ساختار قضایی در این کشور به سِمت وزارت دادگستری رسانده بود.

چو کوک در بیانیه استعفای خود از وزارت دادگستری با تاکید بر اینکه به عنوان یک دانشگاهی، اصلاحات قضایی ماموریت من در زندگی بود، اما به دلیل بروز موضوعی غیرقابل تصور، او باید از دولت کنار برود.

در بحبوحه استعفای وزیر دادگستری کره جنوبی، دادستان های این کشور امروز برای پنجمین بار در دو ماه اخیر همسر او را برای تحقیقات درباره پرونده فساد احضار کردند.

همسر چو متهم است که برای دریافت پذیرش برای دخترش از یک دانشگاه عالی در سئول که به عنوان استاد در آن فعالیت دارد، از نفوذ خود سوء استفاده نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رسوایی فساد خانوادگی، وزیر دادگستری کره جنوبی را به استعفا کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی فساد خانوادگی، وزیر دادگستری کره جنوبی را به استعفا کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید