شروع طرح راهداری زمستانی در سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ همه خوبا، طرح راهداری زمستانی توسط 530 نیروی متخصص راهداری و 239 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب 30 اکیپ ثابت و سیار از یکم دی شروع و تا 25 اسفند ماه در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

شروع طرح راهداری زمستانی در سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ همه خوبا به نقل از فارس، طرح راهداری زمستانی توسط 530 نیروی متخصص راهداری و 239 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب 30 اکیپ ثابت و سیار از امروز شروع و تا 25 اسفند ماه ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بلوچستان در این زمینه اطهار کرد: راهداران با تمام توان روان سازی ترافیک، سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امدادرسانی و افزایش ایمنی جاده ای در تمام مسیرها را بر عهده دارند.

ایوب کرد از تجهیز 16 راهدار خانه استان برای خدمات رسانی به مسافران اطلاع داد و گفت: سال جاری 400 تن شن و ماسه برای جلوگیری از مسائل احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان تهیه شده است.

وی طول راه های زیرپوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را بیش از 11 هزار کیلومتر ذکر کرد و اضافه کرد: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه ها، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می گردد.

ایوب کرد با بیان اینکه حفظ ارتباطات و تداوم جریان پیوسته شبکه حمل و نقل جاده ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: با توجه به اینکه کوچکترین اختلال در محورهای مواصلاتی صدمات جبران ناپذیری را بطور مستقیم و غیر مستقیم بر پیکره اقتصاد وارد می نماید برنامه ریزی های مربوط به راهداری با هدف حفظ ایمنی و جریان پیوسته ترافیک در زمستان مهم بوده و از حساسیت خاصی برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان توصیه کرد: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر به وسیله سامانه 141 از آخرین شرایط راه ها آگاه شوند و در هنگام سفر علاوه بر اطمینان از انجام کنترل های فنی وسیله نقلیه تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

در مانور بزرگ دستگاه های امداد و نجات جاده ای استان سیستان و بلوچستان، علاوه بر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، سایر دستگاه ها و ارگان های ذیربط از جمله اورژانس، هلال احمر و پلیس راه شمال فرماندهی انتظامی استان نیز شرکت داشتند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع طرح راهداری زمستانی در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح راهداری زمستانی در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید