50 درصد شبکه توزیع گاز در شهر زاهدان صورت گرفته است

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: کل شبکه تغذیه و توزیع مورد احتیاج در محدوده زاهدان هزار و 380 کیلومتر بوده که تاکنون 684 کیلومتر، معادل 50 درصد آن اجرا شده است.

50 درصد شبکه توزیع گاز در شهر زاهدان صورت گرفته است

به گزارش خبرنگار از ، رضا پنجابی مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: کل شبکه تغذیه و توزیع گاز مورد احتیاج در محدوده شهر زاهدان هزار و 380 کیلومتر بوده که تاکنون 684 کیلومتر، معادل 50 درصد آن اجرا شده است.

او اضافه کرد: تاکنون 23 هزار و 800 خانوار در زاهدان از اشتراک گاز برخوردار شده اند.

او ادامه داد: با توجه به لوله گذاری های اجرا شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتر اشتراک به شهروندان متقاضی است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هدف گذاری شرکت گاز برای سال 98 واگذاری 60 هزار انشعاب جدید در زاهدان است اضافه کرد: علاوه بر چهار هزار و 100 اشتراک جدیدی که در چهار ماهه نخست سالجاری در این شهر واگذار شده، 56 هزار خانوار زاهدانی دیگر نیز تا انتها سال از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

او به تخصیص وام پنج میلیون تومانی به متقاضیان جهت یاری هزینه لوله کشی و خرید اشتراک گاز اشاره نمود و گفت: تعرفه های مرتبط با حق انشعاب مطابق تعرفه شرکت ملی گاز ایران و براساس زیربنای منزل محاسبه و قابل پرداخت است که در این مورد بعضی معافیت ها برای خانواده های شهدا، جانبازان، کمیته امداد و بهزیستی اعمال می گردد.

سیستان و بلوچستان با گستره 188 هزار و 222 کیلومترمربع (معادل 11.5 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم نموده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کند و رنج سال ها حمل سیلندر های گاز مایع را از آنان بزداید.

این طرح، اهداف چندگان های را دنبال می نماید که از جمله آن ها می توان به گازرسانی به نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، واحد های صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره نمود.

پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "50 درصد شبکه توزیع گاز در شهر زاهدان صورت گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد شبکه توزیع گاز در شهر زاهدان صورت گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید