احتیاج خطوط نورد شرکت های فولادسازی کشور تامین شد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، تهران- خبرنگاران- انواع غلطک های نورد ورق فولاد که موردنیاز خطوط نورد شرکت های فولادسازی است برای نخستین بار توسط یک شرکت دانش بنیان تامین شد.

احتیاج خطوط نورد شرکت های فولادسازی کشور تامین شد

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی وبلاگ همه خوبا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عضو هیات مدیره شرکت فراوریی چدن سازان درباره فراوری این غلطک ها گفت: فراوری انواع غلطک های نورد ورق فولاد برای نخستین بار در کشور و برای مصارف شرکت های بزرگ فولادسازی انجام می گردد.

میر محمد صادقی با اشاره به اینکه به جز ایران، تنها کشورهای کره جنوبی و ژاپن در آسیا فراورینماینده این غلطک ها هستند، گفت: ما غیر از این دو کشور با اروپایی ها برای فراوری غلطک های نورد ورق فولاد به رقابت می پردازیم.

وی اضافه کرد: غلطک های خطوط نورد شرکت های بزرگی مانند فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، گروه ملی فولاد ایران و دهها کارخانه نورد دیگر را این شرکت دانش بنیان تامین می نمایند.

صادقی با یادآوری اینکه این شرکت جزو نخستین های فراوری غلطک نورد ورق فولاد در کشور بوده است، گفت: فراوری این محصول دانش بنیان، سالانه 40 تا 50 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.

عضو هیات مدیره شرکت فراوریی چدن سازان درباره افزایش میزان اشتغالزایی با فراوری این محصول دانش بنیان گفت: اکنون 250 نفر به طور مستقیم و در حدود 500 نفر هم به صورت غیر مستقیم در بخش خدمات ماشین کاری و غلطک با این شرکت همکاری می نمایند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به فراوری محصول دانش بنیان توانستیم در زمره فراورینمایندگان در بورس فعال شویم و این امر در افزایش سهم سهام ما در بورس تاثیرگذار باشد.

صادقی همچنین درباره دریافت حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال اقداماتی در جهت برطرف موانع برای دریافت حمایت از جمله معافیت های مالیاتی و تسهیلات از معاونت علمی هستیم.

علمی*9294* 1055

منبع: ایرنا

به "احتیاج خطوط نورد شرکت های فولادسازی کشور تامین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج خطوط نورد شرکت های فولادسازی کشور تامین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید