لزوم تغییر در نحوه کمک رسانی به دهک های پایین جامعه

به گزارش وبلاگ همه خوبا، نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه پول دادن مستقیم به مردم در هیچ کجای دنیا رسم نیست، این امر را موجب تورم و کم کردن علاقه به کار کردن دانست و پیشنهاد کرد حمایت از نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه می تواند به شکل دیگری چون سبد کالا و یا روش های دیگر انجام شود.

لزوم تغییر در نحوه کمک رسانی به دهک های پایین جامعه

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با وبلاگ همه خوبا با تاکید بر ضرورت حذف یارانه سه دهک بالا، گفت: در حال حاضر مبلغ 45 هزار تومان یارانه نقدی چندان تاثیری حتی بر زندگی اقشار متوسط جامعه ندارد اما در شرایط فعلی که تحت فشار تحریم هستیم و در فروش نفت با مشکل روبرو هستیم تجمیع این مبلغ، می تواند چند هزار میلیارد تومان به دولت کمک کند.

وی با بیان اینکه دهک های بالا باید داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند، اضافه نمود: در شرایطی که این افراد به این کار اقدام نکرده اند دولت باید به وظیفه خود عمل کند. قطع یارانه دهک های بالا موضوعی است که از دولت قبلی پابرجا بود و این دولت هم باید زودتر این کار را می کرد و به نظر می رسد یک جراحی است که باید هرچه سریع تر صورت گیرد.

جمالی با تاکید بر اینکه قطع یارانه دهک های بالا تا حدی کسری بودجه ما را جبران می کند، شرح داد: دهک های بالا در حالی یارانه می گیرند که این مبلغ حتی تاثیری بر زندگی اقشار متوسط به بالای جامعه ندارد اما اگر همین پول جمع شود می تواند برای دولت بسیار موثر باشد.

نماینده مردم فسا در خصوص این دیدگاه که همه باید به صورت یکسان از یارانه برخوردار باشند، گفت: همانطور که در زمان پرداخت مالیات همه به یک اندازه مالیات نمی پردازند و سطح برخورداری ها متفاوت است در خصوص یارانه ها نیز همه نمی توانند به یک اندازه از یارانه برخوردار شوند.

جمالی همچنین در خصوص نحوه هزینه کرد پول حاصل از قطع یارانه ثروتمندان یادآور شد: به نظرم باید در خصوص نحوه هزینه کرد این منابع، سران قوا تصمیم بگیرند. بنده موافق توزیع پول نقدی نیستم و معتقدم حمایت از نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه می تواند به شکل دیگری چون سبد کالا و یا روش های دیگری صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه گفت: پول مستقیم دادن به مردم در هیچ کجای دنیا رسم نیست و صرفا موجب تورم و کم کردن علاقه به کار کردن می شود، از این رو معتقدم بهتر است به جای اینکه به دست مردم ماهی بدهیم، ماهی گیری را به آنها یاد بدهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم تغییر در نحوه کمک رسانی به دهک های پایین جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تغییر در نحوه کمک رسانی به دهک های پایین جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید