سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید

به گزارش وبلاگ همه خوبا، زاهدان- خبرنگاران- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان آغاز شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید

محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: امروز وزش باد شدید پدیده غالب زاهدان و بعضی نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان بوده به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی این شهر به 19 متر بر ثانیه معادل 68 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی اضافه نمود: وزش باد با سرعت 16 متر بر ثانیه معادل 58 کیلومتر بر ساعت در نصرت آباد نیز در جریان است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وزش باد سبب خیزش گرد و غبار و کاهش دید افقی در نواحی مستعد شده است، ادامه داد: براساس آنالیز آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی تا فردا چهارشنبه آسمان سیستان و بلوچستان ابری خواهد بود.

وی اضافه نمود: امروز در شهرهای شمالی و ارتفاعات مرکزی و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان شرایط برای بارش های پراکنده باران گاهی رعد و برق و تندباد موقتی مهیاست.

دیانتی با بیان اینکه بعد از ظهر امروز وزش باد شدت بیشتری خواهد داشت، ادامه داد: تا آدینه در زاهدان و سایر نواحی مرکزی، نوار شرقی و نوار غربی سیستان و بلوچستان وزش باد شدید با سرعت 60 تا 80 گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت رخ خواهد داد.

وی توضیح داد: در محورهای مواصلاتی زاهدان - بم و ایرانشهر -بم توفان شن سبب کاهش دید خواهد شد و احتمال اختلال در ترددهای جاده ای، ریلی و هوایی وجود دارد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دریای عمان تا چهارشنبه هفته جاری به سبب وزش باد نسبتا مواج خواهد بود.

9908**3213

منبع: ایرنا

به "سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید