تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری

به گزارش وبلاگ همه خوبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تک اکسپلوریست، تصاویر یادشده نشان دهنده جزئیاتی بی سابقه از نحوه شکل گیری ستاره های مختلف در کهکشان راه شیری هستند.

تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری

ستاره شناسان با آنالیز این تصاویر به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد سیر حیات در کهکشان راه شیری چگونه بوده و ستاره های امروزی چگونه در کنار یکدیگر شکل گرفته اند و انفجار ابرنواخترها در این کهکشان به چه شکلی اتفاق افتاده است.

این تصاویر نشان می دهد بر خلاف آنچه تا به امروز تصور می شد، شکل گیری ستاره های کهکشان راه شیری پدیده ای مداوم و دنباله دار نبوده و خوشه های مختلف ستاره ها در این کهکشان با فراز و نشیب های فراوان و با توقف ها و آغازهای مکرر شکل گرفته اند.

بر اساس همین آنالیز 80 درصد از ستاره های کهکشان راه شیری در سال های اولیه حیات آن یعنی بین 8 تا 13.5 میلیارد سال قبل تشکیل شده اند. طی شش میلیارد سال بعد تعداد ستاره های شکل گرفته محدود بوده، ولی پس از آن از یک میلیارد سال قبل باز هم ستاره های زیادی تشکیل شده اند.

بر اساس آنالیز مذکور که توسط محققان آلمانی اجرا شده، تنها از کمتر از صدمیلیون سال قبل شاهد شکل گیری ستاره هایی با جرم هایی بالا و ده ها میلیون تن بیشتر از خورشید بوده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید