تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر صادرات ما تاثیر خواهد گذاشت و اگر وزارتخانه چابکی تشکیل گردد که تخصصی باشد، بازرگانی ما می تواند نقش بسیار زیادی در کشورهای دیگر داشته باشد و بازارهای هدف ما را به راحتی فراهم کند.

تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: کلیات این طرح در کمیسیون اصلی مجلس که کمیسیون اجتماعی بوده و کمیسیون فرعی که کمیسیون صنایع و معادن است، مصوب شده و باید برای رای قطعی در مجلس به صحن علنی بیاید.

وی اضافه نمود: این طرح چندین بار مطرح شده و دولت به صورت لایحه آن را آورده است. دولت موافق تفکیک این وزارتخانه است. این وزارتخانه از جمله وزراتخانه هایی بوده که گسترده و وسیع است و ضرورت دارد تا در این شرایط به لحاظ حجم و سختی کار و چابک شدن وزارتخانه تفکیک گردد.

سبحانی فر اعلام کرد: ضروری است این تفکیک با توجه به شرایط کنونی کشور، شرایط تحریم ها، تامین کالا، توزیع و صادرات انجام گیرد تا بازارهای هدف را بیشتر مورد توجه قرار دهد. ضرورت دارد وزارتخانه مستقلی باشد تا تجارت به خوبی صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: احتمال رای آوردن و تصویب این طرح بسیار زیاد است و البته من نیز موافق آن هستم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح نمود: تبصره ای برای این طرح در نظر گرفته شده، مبنی بر اینکه تا زمانی که این طرح تصویب، ابلاغ و اجرایی گردد، کماکان وزارتخانه قبلی عهده دار وظایف است تا مشکلاتی ایجاد نگردد.

وی ادامه داد: این طرح روی صادرات ما تاثیر خواهد گذاشت و اگر وزارتخانه چابکی تشکیل گردد که تخصصی باشد، بازرگانی ما می تواند نقش بسیار زیادی در کشورهای دیگر داشته باشد و بازارهای هدف ما را به راحتی فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید