ترکیه به همفکران بشار اسد اجازه ورود نداد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، وزارت امور خارجه ترکیه حاضر نشد به مهمانانی ویزا بدهد که در تفکرات سیاسی و حزبی خود٬ نزدیک به بشار اسد و حکومت سوریه هستند.

ترکیه به همفکران بشار اسد اجازه ورود نداد

به گزاش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا به نقل از تی 24، حزب جمهوری خلق به عنوان بزرگ ترین حزب مخالف در ترکیه٬ امروز در استانبول٬ کنفرانسی به نام گگرددن در های صلح برای سوریه ٬ برگزار می نماید.

ولی آغ بابا معاون رهبر حزب جمهوری خلق در خصوص این کنفرانس گفت: تعدادی از چهره های دانشگاهی و روزنامه نگاران سوری امروز در کنفرانس استانبول٬ مهمان ما هستند. ما چند سیاست مدار سوریه را نیز دعوت نموده بودیم، اما وزارت امور خارجه حاضر نشد به مهمانانی ویزا بدهد که در تفکرات سیاسی و حزبی خود٬ نزدیک به بشار اسد و حکومت سوریه هستند. متاسفانه این اقدام موجب آن شد که ما در حال حاضر در کنفرانس استانبول از شنیدن نظرات دولت و حکومت سوریه محروم باشیم و از این بابت بسیار متاسف هستیم.

وی اضافه کرد: هیچ چیزی مهم تر از این نیست که بحران سوریه به دست خود سوری ها حل گردد. آن ها بهتر از هر کشور دیگری می دانند که باید برای حل این بحران چه اقداماتی انجام دهند.

آغ بابا همچنین گفت: ما چندین مقام سیاسی کشورمان را هم به کنفرانس دعوت کردیم، اما حزب عدالت و توسعه تمایلی به حضور ندارد و حتی شهرداران و استانداران هم به کنفرانس ما نمی آیند، اما مقاماتی از حزب سعادت٬ حزب دموکراتیک خلق ها و حزب خوب٬ مهمان ما خواهند بود.

حزب جمهوری خلق تاکنون چندین بار سیاست های دولت اردوغان درمورد بحران سوریه را زیر سوال برده و اعلام نموده که ضروری است اردوغان هر چه زودتر به سمت عادی سازی روابط با دولت سوریه قدم بردارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترکیه به همفکران بشار اسد اجازه ورود نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به همفکران بشار اسد اجازه ورود نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید