بایدن: خشونت با اسلحه در آمریکا مایه شرمساری بین المللی است

به گزارش وبلاگ همه خوبا، رئیس جمهور آمریکا خشونت با اسلحه در این کشور را به یک بیماری مسری تشبیه کرد و آن را مایه شرمساری بین المللی دانسته است.

بایدن: خشونت با اسلحه در آمریکا مایه شرمساری بین المللی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه در اظهاراتی ضمن معرفی اقدامات اجرایی کاخ سفید برای مقابله با خشونت با اسلحه، گفت: خشونت با اسلحه مانند یک بیماری مسری و واگیر است و یک مایه شرمساری بین المللی برای ایالات متحده به شمار می رود.

بر اساس این گزارش بایدن و معاونش کامالا هریس روز پنجشنبه با معرفی 6 اقدام اجرایی برای مقابله با خشونت با اسلحه، از کنگره خواستند تا قوانینی را در این زمینه تصویب کند.

بایدن اضافه کرد: این طرز فکر عجیبی است که گفته گردد اقدامات اجرایی که توصیه می کنیم، خلاف قانون اساسی آمریکا است. خشونت با اسلحه در این کشور یک بیماری مسری و واگیر است و به مایه شرمساری بین المللی تبدیل شده است.

وی گفت: در آمریکا روزانه به طور متوسط 316 نفر هدف اصابت گلوله قرار می گیرند که از این تعداد 106 مورد منجر به مرگ می گردد. پرچم ایالات متحده به دلیل کشته شدن 8 آمریکایی آسیایی تبار در ایالت جورجیا در حالت نیمه افراشته بود که 10 نفر دیگر در ایالت کلرادو کشته شدند.

بایدن اذعان کرد: بین این دو حادثه تیراندازی نیز به مدت یک هفته 817 تیراندازی دیگر به وقوع پیوست که در این حوادث نیز حدود 250 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 500 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

وی اضافه کرد: من خواهان ممنوعیت مالکیت و حمل سلاح های جنگی هستم. هیچ دلیلی وجود ندارد که فردی در خانه اش سلاح جنگی داشته باشد که 100 گلوله شلیک می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بایدن: خشونت با اسلحه در آمریکا مایه شرمساری بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: خشونت با اسلحه در آمریکا مایه شرمساری بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید