اگر آمریکا سال نویی آرام می خواهد، نباید ما را تحریک کند

به گزارش وبلاگ همه خوبا، رئیس ستاد مشترک نیرو های مسلح کره شمالی با بیان اینکه آزمایش های موشکی این کشور با هدف ایجاد بازدارندگی انجام می گردد، به کشور های متخاصم هشدار داد که باید از تحریک کردن پیونگ یانگ دست بردارند.

اگر آمریکا سال نویی آرام می خواهد، نباید ما را تحریک کند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، پاک جونگ چون فرمانده ستاد مشترک نیرو های مسلح کره شمالی روز شنبه به آمریکا و کشور های هم پیمان واشنگتن هشدار داد که باید از تحریک کردن پیونگ یانگ دست بردارند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی، فرمانده ارشد نیرو های مسلح این کشور گفت: هدف از آزمایش های موشکی اخیر پیونگ یانگ، ایجاد بازدارندگی و برطرف تهدیدات اتمی آمریکاست.

وی همچنین هشدار که نیرو های متخاصم از جمله آمریکا هشدار داد که اگر سال نویی آرام می خواهند، باید از تحریک کردن کره شمالی دست بردارند.

اظهارات این مقام نظامی ارشد کره شمالی ساعاتی پس از آن منتشر می گردد که پیونگ یانگ اظهار داشت یک آزمایش مهم در زمینه موتور های موشک انجام داده است. در دو هفته اخیر، این دومین آزمایش موشکی کره شمالی است.

در هفته های اخیر همزمان با بروز بن بست در مذاکرات اتمی آمریکا و کره شمالی، لحن مقام های دو کشور نسبت به یکدیگر دوباره تند شده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را مرد راکتی خطاب و تهدید نموده است که اگر پیونگ یانگ اقدام اشتباهی انجام دهد، همه چیز خود را از دست می دهد.

با وجود آنکه ترامپ و کیم به اولین سران دو کشور بدل شده اند که با هم ملاقات مستقیم انجام داده اند، اما این ملاقات ها نتوانسته قفل مناقشه اتمی را باز کند و مذاکرات این دو کشور بی نتیجه باقی مانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اگر آمریکا سال نویی آرام می خواهد، نباید ما را تحریک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر آمریکا سال نویی آرام می خواهد، نباید ما را تحریک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید