استراماچونی: مدیران استقلال چیزی از ورزش و فوتبال نمی دانند

به گزارش وبلاگ همه خوبا، سرمربی استقلال درباره جدایی اش از این تیم و جو موجود در ایران حرف زد و گفت که مدیران این باشگاه چیزی از فوتبال نمی دانند.

استراماچونی: مدیران استقلال چیزی از ورزش و فوتبال نمی دانند

به گزارش وبلاگ همه خوبا، آندره آ استراماچونی که پس از فسخ قرارداد یکجانبه با باشگاه استقلال، روز گذشته (دوشنبه) ایران را به مقصد رم ایتالیا ترک کرد، گفت وگویی با روزنامه ایتالیایی ایل مساجرو چاپ رم انجام داده و در مورد حضور در ایران و دلیل قطع همکاری اش با باشگاه استقلال سخن گفت. این گفت وگو را در زیر می خوانید:

دیرکرد در پرداخت دستمزد در اروپا هم رخ می دهد. چرا تصمیم به ترک ایران گرفتید؟

زمانی که راهنمایی پاناتینایکوس را برعهده داشتم، آنها حتی 6 ماه در پرداخت دستمزد دیرکرد داشتند، اما در ایران رسماً بی نظمی بود.

منظورتان چیست؟

نمی توانم وارد جزییات شوم چون استعلام و محکمه ای وجود دارد.

اما شما می توانستید در استقلال بمانید. دیر یا زود هم پولتان را می گرفتید. درست است؟

از زمانی که طبق قوانین فیفا قراردادم به حالت تعلیق در آمد، دیگر نمی توانستم به کارم ادامه دهم.

می دانید جدایی شما از استقلال، غوغای زیادی به پا کردید؟ طرفداران با ریختن به خیابان سلطانی فر، وزیر ورزش را متهم کردند که به سود رقیب سنتی این تیم یعنی پرسپولیس کار می نماید. اکنون کانال ارتباطی دیپلماتیک فعال شده و سفیر ایتالیا در کوشش برای بازگرداندن شما به ایران است...

با این وجود، سیاست فراتر از هر نوع ورزش و پیشینه سیاسی غیرقابل تصور است.

می توانید شرح دهید که چه اتفاقی افتاد؟

یکسری اتفاقات افتاد. استقلال یکی از دو تیم بزرگ ایران است که طرفدارانش مدام این تیم را در جریان بازی ها تشویق می نمایند. ما از تیمی صحبت می کنیم که 30 میلیون طرفدار دارد.

واقعاً؟

بله، 30 میلیون طرفدار. در این باره اغراق نمی کنم. استقلال 57 هزار طرفدار عضو دارد که حق رأی دارند. وزیر ورزش ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این باشگاه را منصوب می نماید. اعضای هیئت مدیره استقلال سیاستمدارانی هستند که چیزی از ورزش و فوتبال نمی دانند.

پول به کنار، آیا مشکل دیگری هم در ایران داشتید؟

بله، اما آن مسائل ربطی به خداحافظی من نداشت. برای مثال در بازی اول آنها نگذاشتند که مترجمم من را همراهی کند.

اگر آنها می خواستند شما را به دردسر بیندازند، برای چه استخدام تان کردند؟

طبعاً هیچکس دوست ندارد اینطور گردد، اما این رخ داد.

چرا فردی که سابقه سرمربیگری در تیم های اینتر، اودینزه، پاناتینایکوس و اسپارتا پراگ را در کارنامه اش داشت، تصمیم گرفت به ایران برود؟ چه کسی این پیشنهاد را به شما داد؟

من در تابستان پیشنهادی از باشگاه های ایتالیایی نداشتم، برای همین تصمیم گرفتم به ایران بروم. 43 ساله بودم و می خواستم مربیگری کنم و باور کنید که این ماجراجویی هیجان انگیزی بود.

ما را بابت این حرف تان متقاعد می کنید؟

استقلال طرفداران زیادی در ایران دارد. استادیوم همواره در مسابقات لیگ برتر مملو از تماشاگر است. جو موجود در آنجا هم من را یاد دهه هشتاد خودمان (ایتالیا) می اندازد. من در همان ابتدا همسر و فرزندانم را با خودم به ایران بردم و طرفداران بابت این حرکت بیشتر عاشقم شدند. تهران شهر زیبایی است که مردمانش، هم خوب زندگی می نمایند و هم خوب غذا می خورند.

از طرفداران زیاد این تیم صحبت کردید. آیا نقش زنان در فوتبال آسیا را هم تأیید می کنید؟

بله، این را تأیید می کنم. من در هیچ جا به اندازه ایران با طرفداران خانم عکس نینداخته بودم. فوتبال یک روزنه اجتماعی در ایران است. قیمت بلیت هر بازی هم 4 تا 5 یورو است و شور و شوق زیادی در آنجا دیده می گردد.

استراماچونی همچنین در خاتمه درباره رفتن فرانچسکو توتی و دانیله روسی از رم گفت: قلب من از این اتفاق به در آمد. تغییر نسل در هر باشگاه طبیعی است، اما قلبم بابت رفتن فرانچسکو و دانیله به درد آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استراماچونی: مدیران استقلال چیزی از ورزش و فوتبال نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: مدیران استقلال چیزی از ورزش و فوتبال نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید