کارون اروند چاره ای جز معاوضه امتیاز با داماش نداشت

به گزارش وبلاگ همه خوبا، احمد سعدی پور عصر امروز و در پی معاوضه امتیاز لیگ دسته یک این تیم با امتیاز تیم دسته دومی داماش گیلان با اصحاب رسانه در این خصوص به تبادل نظر نشست.

کارون اروند چاره ای جز معاوضه امتیاز با داماش نداشت

مدیرعامل فعلی کارون اروند خرمشهر با تأکید بر اینکه تیمش از دسته یک سقوط نکرده و امتیاز آن هم به فروش نرسیده است، شرح داد: تا دقیقه آخر برای حفظ تیم در دسته یک کوشش شد و زمانی که خطر سقوط تیم به دسته سه احساس شد اقدام به معاوضه امتیاز شد تا تیم خرمشهر همچنان در لیگ های فوتبال کشور باقی بماند.

وی از برگزاری جلسه ای با کادر فنی تیم در روز گذشته برای بستن تیم کارون اروند برای شروع فصل جدید اطلاع داد و گفت: کادر فنی روز 20 مرداد برای لیگ دسته دو معین و روند جذب بازیکنان نیز هم زمان شروع خواهد شد.

امیر سامری مدیرعامل پیشین و مدیر آموزشگاه تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر نیز در این نشست اظهار کرد: من دیگر مدیرعامل تیم نیستیم و به عنوان مدیر آموزشگاه، کارون اروند را همراهی خواهم کرد. دلیل حضور در این جلسه نیز سابقه حضور من در تیم و اشراف به جریان ها در طول این سال هاست.

وی به تشریح جزئیات واگذاری امتیاز به داماش گیلان پرداخت و خاطرنشان کرد: جو فوتبال خرمشهر علیه کارون اروند و بسیار سیاسی شد و بعضی در آستانه انتخابات واگذاری امتیاز کارون اروند را دستاویز کارهای سیاسی قراردادند، حتی بعضی ادعاهای مطرح شده در مورد فروش امتیاز تیم نیز برگرفته از این فضا است.

مدیرعامل سابق تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر با رد ادعای فروش امتیاز، بر معاوضه امتیاز کارون اروند با داماش گیلان تأکید کرد و علت آن را ناتوانی تیم در تأمین اقتصادی برای بقا در دسته یک دانست.

سامری در این خصوص شرح داد: طبق نامه سازمان لیگ همه باشگاه ها باید تمام بدهی های انضباطی خود را تا 16 مرداد پرداخت و یا قرارداد با 14 بازیکن فصل قبل خود را تمدید نمایند که باوجود انتظار افزایش 40 درصدی بودجه باشگاه، سازمان منطقه آزاد اروند اما تنها با پرداخت چهار میلیارد تومان در سه نوبت پرداخت موافقت کرد و حداقل مبلغ مورداحتیاج تا انتها مهلت معین شده نیز محقق نشد.

وی اضافه نمود: باشگاه تا دقیقه آخر تنها بود و حتی 500 میلیون تومان برای ثبت بازیکن نداشت و تیم برای ثبت 14 نفر نیز با مشکل روبرو شد چراکه بعضی بازیکنان که در همین باشگاه پا گرفتند نیز تنها با معین شرط هایی غیرمعقول در آخرین لحظات حاضر به همکاری شدند.

سامری ادامه داد: در نهایت به علت مسائل اقتصادی و برای جلوگیری از سقوط دو پله ای به دسته سه، امتیاز یک و نیم میلیارد تومانی دسته دوم داماش گیلان گرفته و امتیاز سه میلیارد تومانی دسته یک کارون اروند واگذار شد.

مدیرعامل پیشین کارون اروند خرمشهر به مباحث اقتصادی تیم نیز اشاره نمود و گفت: از سال 1393 که امتیاز تیم کارون خوزستان خریداری شد، سازمان منطقه آزاد اروند حدود 700 میلیون تومان به تیم یاری کرد.

سامری با بیان اینکه خرمشهر 30 سال زیرساخت فوتبال نداشت و به همین علت ناخواسته مجبور به صرف هزینه های بیشتری بوده است، اضافه نمود: برای تأمین هزینه های فصل 9.5 میلیارد تومان به سازمان منطقه آزاد اروند که صاحب 49 درصد سهام تیم بود اعلام شد که تنها سه و نیم میلیارد تومان آن را تأمین کرد.

وی ادامه داد: برای فصل جدید هم شریعتی استاندار خوزستان وعده یاری سه و نیم میلیاردی به تیم داده بود که به علت سیلاب و زلزله و احتیاج به تأمین خسارت ها، این هزینه نیز به تیم اختصاص نیافت.

مدیرعامل سابق کارون اروند خرمشهر بر ناکافی بودن یاری های منطقه آزاد اروند برای تأمین مخارج تیم تأکید کرد و میزان بدهی تیم به فدراسیون را سه و نیم میلیارد تومان خاطرنشان کرد.

سامری در بخشی دیگر از سخنانش بازیکن گیری، حفظ بازیکن و تصفیه اقتصادی بازیکنان جذب شده را سه شاخص تیم داری خواند و گفت: کارون اروند در شاخص اول بسیار عالی بودیم و گواه این ادعا انعقاد قرارداد 13 بازیکن این تیم در فصل جابجایی با تیم های لیگ برتر و تیم های صدر لیگ یک بود اما در حفظ بازیکنان نتوانست خوب عمل کند.

سامری در بخش دیگری از سخنانش از راه اندازی آموزشگاه برای تقویت فوتبال پایه باشگاه و همین طور تشکیل کمیته فنی و پیشکسوتان در فصل جدید اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کارون اروند چاره ای جز معاوضه امتیاز با داماش نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارون اروند چاره ای جز معاوضه امتیاز با داماش نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید