هند وابستگی خود به دلار را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، آمارهای جدید بانک مرکزی نشان می دهد این کشور در حال افزایش خرید طلا و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا است.

هند وابستگی خود به دلار را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ همه خوبا به نقل از راشا تودی، گزارش سالانه بانک مرکزی هند نشان می دهد هند نیز به مانند سایر اعضای گروه بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در حال افزودن طلا به ذخایر فیزیکی خود است و تا سرانجام ماه ژوئن، حجم ذخایر طلای هند با 6.3 درصد افزایش، از 557.77 تن در سال گذشته به 566.23 تن افزایش یافته است.

در گزارش بانک مرکزی هند آمده است: متنوع سازی ذخایر ارزی در طول سال کنونی نیز به منظور کاهش ریسک های مدیریتی ادامه خواهد داشت.

هند که دومین مصرف کننده بزرگ طلای دنیا است به مانند روسیه و ترکیه در حال فروش اوراق قرضه آمریکایی خود است. در امسال روسیه 84 درصد اوراق قرضه در اختیار خود و ترکیه 42 درصد اوراق قرضه وزارت خزنه داری آمریکا که در اختیار داشت را به فروش رسانده اند.

روسیه در حال حاضر در رده بیست و دوم دارندگان بین المللی اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته است. چین هم که بزرگ ترین دارنده این اوراق محسوب می گردد، اوراقی به ارزش بیش از 7 میلیارد دلار را در ماه های مارس و آوریل، واگذار نموده است. چین در حال حاضر 1.8 تریلیون دلار اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا را در اختیار دارد. ژاپن دومین دارنده بزرگ این اوراق نیز 12 میلیارد دلار از اوراق خود را به فروش رسانده است تا سهم خود را به یک تریلیون دلار کاهش دهد. ایرلند نیز که 300.4 میلیارد دلار از این اوراق را در اختیار دارد در نظر دارد 17 میلیارد دلار از این اوراق را واگذار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هند وابستگی خود به دلار را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند وابستگی خود به دلار را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید