مقامات آمریکایی: تضمین گرفته ایم که پولی از لوکزامبورگ به ایران منتقل نشود

به گزارش وبلاگ همه خوبا، یک رسانه آمریکایی به نقل از مقامات کاخ سفید مدعی شد که با وجود صدور حکم دادگاهی در لوکزامبورگ برای برطرف توقیف دارایی های بانک مرکزی ایران به ارزش 1.6 میلیارد دلار، دولت آمریکا تضمین هایی برای عدم انتقال این پول به ایران دریافت نموده است.

مقامات آمریکایی: تضمین گرفته ایم که پولی از لوکزامبورگ به ایران منتقل نشود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا، پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن روز سه شنبه در گزارشی به نقل از تنی چند از مقامات آمریکایی مدعی شد که دولت آمریکا تضمین هایی دریافت نموده است که دارایی های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ که اخیراً با حکم دادگاهی در این کشور برطرف توقیف شد، به ایران منتقل نشود.

این مقامات آمریکایی که واشنگتن فری بیکن در گزارش خود از آنها نام نبرده اما اعلام نموده است که آنها در وزارت امور خارجه این کشور مشغول به فعالیت هستند، مدعی شده اند که بر اساس تضمین هایی که دولت آمریکا اخیراً دریافت نموده است، دارایی های ایران در لوکزامبورگ همچنان مسدود خواهد ماند. البته در این گزارش هیچ اشاره ای به این مسئله نشده است که تضمین ها دقیقاً از جانب چه مرجعی در لوکزامبورگ یا اتحادیه اروپا به دولت آمریکا داده شده است.

مقامات وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این نیز اعلام نموده بودند که برای جلوگیری از انتقال مبلغ 1.6 میلیارد دلاری از لوکزامبورگ به ایران کوشش خواهند کرد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در این خصوص به واشنگتن فری بیکن گفت: تصمیم دادگاه منطقه ای لوکزامبورگ یک تصمیم نهایی نیست و قابل فرجام خواهی است.

هفته گذشته عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود که با رصد هوشمندانه کوشش های ایالات متحده آمریکا و پیشدستی در انجام اقدامات حقوقی و همچنین در نتیجه پیگیری های قضایی در کشور لوکزامبورگ، در ابتدای سال جدید دو پیروزی مهم برای کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد.

وی درباره این موفقیت جدید بانک مرکزی گفت: وجوهی به مبلغ 1.6 میلیارد دلار متعلق به بانک مرکزی نزد کلیراستریم لوکزامبورگ که از تاریخ 1394.10.25 در توقیف بود برطرف توقیف شد و سپس با صدور دستور موقت از شعبه دیگری از دادگاه های کشور یادشده از انتقال همان وجوه به آمریکا و توزیع میان مدعیان دروغین انتساب حادثه یازده سپتامبر به ایران پیشگیری شد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقامات آمریکایی: تضمین گرفته ایم که پولی از لوکزامبورگ به ایران منتقل نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات آمریکایی: تضمین گرفته ایم که پولی از لوکزامبورگ به ایران منتقل نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید