مجوز حمل سلاح به معلمان در مدارس فلوریدا

به گزارش وبلاگ همه خوبا، با اجرایی شدن قانون حمل اسلحه، از این پس معلمان مدارس در ایالت فلوریدای آمریکا مجاز به حمل اسلحه در کلاس های درس شدند.

مجوز حمل سلاح به معلمان در مدارس فلوریدا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا، سنای ایالتی فلوریدا 20 ماه پس از تیراندازی خونین در شهر پارکلند، مجوز حمل سلاح به معلمان مدرسه در ساعات درس را صادر کرد.

به گزارش اشپیگل، با اجرایی شدن این قانون، از این پس معلمان می توانند در ساعات کاری همراه خود سلاح به کلاس درس ببرند.

رسانه های آمریکا گزارش دادند این قانون که در ماه می سال جاری به تصویب رسید، از اول اکتبر همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی می گردد.

بر این اساس، 11 منطقه از مجموع 130 منطقه آموزشی این ایالت اعلام نموده اند که قصد مسلح کردن معلمان خود را دارند. همچنین 39 منطقه آموزشی از آمادگی خود برای مشارکت در این برنامه که به طرح نگهبان موسوم است، خبر داده اند. برای این منظور معلمان باید دوره آموزش 144 ساعته برای آشنایی با نحوه استفاده از سلاح را بگذرانند.

لایحه طرح نگهبان در ماه مارس خاتمه پس از ساعت ها بحث و آنالیز، با 65 رای موافق در برابر 47 رای مخالف به تصویب نمایندگان مجلس نمایندگان ایالت فلوریدا رسید.

این اقدام در واکنش به خونین ترین حمله مسلحانه به مدارس آمریکا در تاریخ مدرن این کشور انجام گرفت که در 14 فوریه 2018 در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در شهر پارکلند ایالت فلوریدا رخ داد و طی آن 17 نفر کشته و 15 نفر دیگر راهی بیمارستان شدند.

عامل این حمله نیکلاس کروز 19 ساله ، زمانی دانش آموز همین دبیرستان بود و به دلایل انضباطی اخراج شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجوز حمل سلاح به معلمان در مدارس فلوریدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز حمل سلاح به معلمان در مدارس فلوریدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید