مارک اسپر رسما خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، پنتاگون از نشست هفته آینده ناتو و مطرح شدن موضوع وضع تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه ترکیه در این نشست خبر داد.

مارک اسپر رسما خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن به همراه اعضای ناتو هفته آینده نشستی را درباره حمله ترکیه به شمال سوریه برگزار خواهد کرد.

وی هدف از این نشست را تحت فشار قرار دادن اعضای ناتو برای وضع تحریم های فردی، گروهی، اقتصادی و سیاسی علیه ترکیه عنوان کرد.

اسپر در ادامه ترکیه را مسؤول عواقب عملیات نظامی اش در شمال سوریه و فرار شماری از افراد خطرناک وابسته به داعش از زندان ها در شمال سوریه دانست و گفت: تهاجم ترکیه به سوریه منجر به آزادی عناصر بازداشت شده داعش شده است.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: عملیات نظامی ترکیه غیر ضروری و بی پروا بوده و می تواند منجر به بازگشت داعش شود.

رئیس پنتاگون افزود: حمله ترکیه به شمال منجر به فرار داعشی های در بند شد.

وی همچنین رسما خروج نیروهای کشورش از سوریه را اعلام کرد و گفت: ما نمی خواهیم وارد یک درگیری گسترده تر شویم.

اسپر گفت: خطری که نیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه در نتیجه اقدامات غیر مسؤولانه ترکیه با آن روبرو هستند به درجه ای رسیده که غیر قابل قبول است. ما با خطر ورود به یک درگیری گسترده تر روبرو هستیم به همین منظور و در راستای اجرای دستور دونالد ترامپ، وزارت دفاع عقب نشینی عمدی نظامیان آمریکا از شمال شرق سوریه را انجام خواهد داد.

این مقام آمریکایی همچنین عنوان کرد: تهاجم به شمال سوریه منجر به کشته و آواره شدن شمار زیادی شده است. همچنین این حمله ویرانی، ناامنی و تهدید فزاینده ای برای نیروهای نظامی آمریکا به همراه داشته است.

این بیانیه پس از دیدار یکشنبه مقامات امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید و جلسه صبح دذوشنبه مقامات دولت این کشور صادر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مارک اسپر رسما خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک اسپر رسما خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید