سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مسئول فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پروژه بلیت الکترونیکی برای پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان از روز دوشنبه چهارم شهریور ماه اجرایی شد.

سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد

داریوش نادری با اعلام این خبر ادامه داد: زنجان سیزدهمین استان کشور است که با همکاری آی تی وزارت میراث فرهنگی و تخصیص تجهیزات مناسب به سامانه بلیت الکترونیک پیوست و از این پس بازدیدنمایندگان پایگاه جهانی سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان می توانند از این سامانه بهره مند شوند.

او ادامه داد: در فاز دوم این پروژه غار کتله خور و موزه رختشویخانه به این سامانه می پیوندد. هدف از راه اندازی این سامانه پرداخت آسان، استفاده کمتر از وجه نقد و سهولت تهیه بلیت در اسرع وقت برای بازدیدنمایندگان است.

نادری با اشاره به این که تهیه بلیت به وسیله دو وب سایت و یک اپلیکیشن گوشی هوشمند از سراسر ایران امکان پذیر است، گفت: در حال حاضر تهیه بلیت پایگاه جهانی گنبد سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان از سایت www.bilit.com و www.tafrihati.com و نیز اپلیکشن تاپ برای گوشی های اندروید امکان پذیر است که نسخه IOS آن نیز در حال تدوین است.

او با اشاره به این که تهیه بلیط از باجه برای بازدیدنمایندگان به ویژه در ایام تعطیل به علت کثرت مسافر بسیار زمان بر بود، گفت: این پروژه با تهیه آسان بلیت مشکل را مرتفع نموده است. استندهایی در این اماکن وجود دارد که به وسیله این باجه های هوشمند علاقه مندان به بازدید از آثار تاریخی می توانند به راحتی بلیت خود را تهیه نمایند.

نادری گفت: گردشگرانی که کارت هوشمند با خود به همراه ندارند نیز می توانند چون گذشته به وسیله متصدی فروش بلیط در موزه به تهیه بلیط به پردازند.

او با اشاره به دقت بالای این سامانه مطرح نمود: دقت بالای این سامانه و ارائه آمار تجمیعی در هر زمان به سهولت روند آمارگیری بازدیدنمایندگان می انجامد.

منبع: دنیای سفر

به "سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید