ساخت برنامه های راهبردی با همکاری صداوسیما به منظور معرفی خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تأکید بر ساخت برنامه های راهبردی به منظور معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی و ظرفیت های صنایع دستی این استان گفت: تمایل و زمینه های بسیار خوبی برای گسترش این امر با همکاری صدا و سیما وجود دارد.

ساخت برنامه های راهبردی با همکاری صداوسیما به منظور معرفی خراسان شمالی

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیر کل میراث فرهنگی این استان، در دیدار صمیمانه و جلسه مشترکی که با حضور مدیرکل و معاونان صدا و سیمای خراسان شمالی برگزار گردید، اظهار کرد: تعامل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با رسانه به ویژه صدا و سیما می تواند در تحقق مأموریت مشترک هر دو سازمان که توسعه فرهنگی استان است، یاری کند.

یزدان پناه اضافه نمود: بیشترین مسافر عبوری خراسان شمالی از استان های همجوار همچون خراسان رضوی، گلستان، مازندران و... است که برای جذب و ماندگاری آنها باید ظرفیت های موجود و ناشناخته را در این استان ها بیشتر معرفی کنیم که در این زمینه صدا و سیما نقش موثری را می تواند داشته باشد.

او اقدامات رسانه ملی را در جهت معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان، مورد تائید میراث فرهنگی و گردشگری دانست و گفت: رویکرد صدا و سیما، رویکرد خوبی است و با تعامل بیشتر و ایجاد کمیته کاری مشترک، می توان ساخت برنامه های راهبردی را گسترش داد.

او همچنین با اشاره به گستره بالای مخاطبان برنامه های صدا و سیما در نقاط مختلف استان، بر لزوم ساخت برنامه های آموزشی با مضامین افزایش فرهنگ گردشگرپذیری، آشناسازی عموم با مزایا و معایب گردشگری و... اشاره نمود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی نیز در این دیدار با تأکید بر افزایش همکاری های بین بخشی در جهت رشد و توسعه استان، اظهار کرد: کوشش ما ایجاد تغییر نگاه در بدنه مدیریتی استان بوده که خوشبختانه ارتباط خوبی نیز با سازمان ها از جمله میراث فرهنگی استان برقرار است.

حمید قربانی جم ضمن اعلام آمادگی برای ساخت برنامه های راهبردی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مطرح نمود: در این زمینه از هیچ یاریی دریغ نخواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر معرفی استان از شبکه های ملی متفاوت تر از گذشته محقق شده، اضافه نمود: میزبانی از بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیون در سال 98 بهترین فرصت برای معرفی استان است که تعاملات ما با میراث فرهنگی سبب استفاده مطلوب از این ظرفیت خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "ساخت برنامه های راهبردی با همکاری صداوسیما به منظور معرفی خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت برنامه های راهبردی با همکاری صداوسیما به منظور معرفی خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید