توزیع بیش از 31 هزار ماسک در شهرهای طوفان زده سیستان، نیرو های امدادی در آماده باش کامل قرار دارند

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مدیرعامل هلال احمر سیستان و بلوچستان از توزیع 31 هزار و 800 ماسک در شهرهای طوفان زده سیستان در پی تداوم طوفان و گرد و غبار شدید در منطقه خبرداد.

توزیع بیش از 31 هزار ماسک در شهرهای طوفان زده سیستان، نیرو های امدادی در آماده باش کامل قرار دارند

راشکی؛ مدیرعامل هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: از روز گذشته تاکنون با توجه به تداوم طوفان و گرد و غبار شدید در منطقه سیستان ، 31 هزار و 800 ماسک در 12 روستای شهرستان های زابل، زهک، هامون و نیمروز با همکاری 8 تیم از نجاتگران جمعیت هلال احمر در بین مردم طوفان زده توزیع شده است.

راشکی اضافه نمود:نیرو های هلال احمر در تمامی شهرستان های شمال استان درحالت آماده باش قرار دارند و کار خدمت رسانی بین مردم طوفان زده را بر عهده دارند.

به گفته رئیس اداره هواشناسی زابل صبح امروز برای لحظاتی وزش باد شدید در زابل به توفان گردوخاک تبدیل شد و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به 900 متر کاهش داد.

او ادامه داد: این توفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به مرز 2400 میکروگرم بر مترمکعب معادل 16 برابر حد مجاز رساند که برای تمامی گروه های سنی شرایط خطرناک و نامناسبی به شمار می رود.

رئیس اداره هواشناسی زابل با بیان اینکه با توجه به پیش بینی شرایط توسط هواشناسی مدیریت بحران ادارات پنج شهرستان شمالی استان را تعطیل کرد، گفت: شدت باد و گردوخاک امروز به حدی بود که علاوه بر ایجاد اختلال در جاده های شمال استان، موجب لغو پرواز تهران به زابل نیز شد.

عابدی توضیح داد: هم اکنون سرعت وزش باد در زابل 90 کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی را به 1500 متر کاهش داده است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توزیع بیش از 31 هزار ماسک در شهرهای طوفان زده سیستان، نیرو های امدادی در آماده باش کامل قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بیش از 31 هزار ماسک در شهرهای طوفان زده سیستان، نیرو های امدادی در آماده باش کامل قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید