بنیانگذار واتس اپ: اکانت های فیسبوک خود را پاک کنید

به گزارش وبلاگ همه خوبا، تهران- خبرنگاران- بریان اکتون یکی از دو بنیانگذار شبکه اجتماعی واتس اپ WhatsApp در جریان سخنرانی خود سر یکی از کلاسهای دانشگاه استنفورد مجددا از دانشجویان حاضر خواست اکانت های فیسبوک خود را پاک نمایند.

بنیانگذار واتس اپ: اکانت های فیسبوک خود را پاک کنید

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار علمی خبرنگاران، این دومین بار است که اکتون در سخنرانیهای خود از حاضران می خواهد تا با پاک کردن اکانت های فیسبوک خود به حضور در این شبکه اجتماعی بزرگ خاتمه دهند. این در حالی است که بریان اکتون در سال 2014 به همراه یان کوم دیگر بنیانگذار واتس اپ WhatsApp، این شبکه اجتماعی را به قیمت 19 میلیارد دلار به فیسبوک فروختند.

اکتون در جریان این سخنرانی همچنان از تصمیم خود برای فروش واتس اپ به فیسبوک دفاع کرد و اشاره نمود که برخی می پرسند که آیا هیچ راهی نبود که آن (WhatsApp) را نفروشی؟ و پاسخ این سوال نه است. وی اینگونه شرح داد که ما در آن موقع 50 کارمند داشتیم و باید در درجه اول به آنها و مقدار پولی که از راه این فروش نصیبشان می شد هم فکر می کردیم. به علاوه موضوع سرمایه گذاران هم در میان بود در نتیجه حتی اگر می خواستم نمی توانستم به این پیشنهاد نه بگویم.

فروش واتس اپ به فیسبوک، اکتون را به یک میلیاردر بدل کرد با این حال او تا نوامبر 2017 همچنان به کار درون فیسبوک ادامه داد. تا اینکه انتها پس از دعوایی که به جدایی هر دو بنیانگذار واتس اپ از فیسبوک انجامید رسما از این شرکت جدا شد. گفته می گردد که علت اصلی این دعوا و جدایی او از این شبکه اجتماعی، ورود تبلیغ به واتس اپ بوده است. اقدامی که اکتون و کوم هر دو با آن به واسطه استفاده از اطلاعات کاربران برای این منظور مخالف بودند.

اکتون با سخنرانی اخیر خود، دومین باری است که علیه فیسبوک و مارک زاکربرگ موضع می گیرد. او پیش از این هم در گفتگویی جنجالی با فوربس Forbes در اشاره به اختلاف نظرش با فیسبوک گفته بود که من در حقیقت حریم خصوصی کاربرانم را برای کسب منافع بیشتر فروختم و شدیدا شیوه استفاده این شبکه اجتماعی از اطلاعات کاربران را به چالش کشیده بود.

علمی**9224** 1055

منبع: ایرنا

به "بنیانگذار واتس اپ: اکانت های فیسبوک خود را پاک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیانگذار واتس اپ: اکانت های فیسبوک خود را پاک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید