انتقاد شدید از وضعیت سایپا، دایی: فقط منتظرم لیگ تمام گردد که بروم

به گزارش وبلاگ همه خوبا، سرمربی تیم فوتبال ساپیا می گوید تیمش در دیدار برابر ذوب آهن فرصت های زیادی برای گلزنی به دست آورد.

انتقاد شدید از وضعیت سایپا، دایی: فقط منتظرم لیگ تمام گردد که بروم

به گزارش خبرنگاران، علی دایی پس از پیروزی تیمش برابر ذوب آهن در نشست خبری اظهار کرد: امروز یکی از بهترین بازی های ما بود و با شناختی که از ذوب آهن داشتیم، به خوبی این تیم را کنترل کردیم و فرصت چندانی به آن ها ندادیم و سعی کردیم کناره ها را ببندیم و در عمق هم هیچ فرصتی به حریف ندادیم. ذوب آهن به این معروف است که از دفاع به حمله به خوبی عمل می نماید و ما این موضوع را می دانستیم. امروز فرصت های زیادی هم از دست دادیم و می توانستیم گل های بیشتری بزنیم.

وی اضافه کرد: به بازیکنانم تبریک می گویم که با غیرت کوشش کردند چون واقعاً تنها بودند. ما تنهاتر از گذشته ایم. نه کسی در تمرینات ما می آید نه کسی در باشگاه از ما خبری می گیرد. قبلاً یک نهار می دادند که آن هم صاحب رستوران گفته به دلیل بدهی نمی توانم به شما نهار بدهم! بازیکن هم که به طور کامل در اختیار ندارم و با این حال سارفو چند روز است به تمرین نمی آید. امروز از بازیکنان جوان در حساس ترین نقطه خط دفاع استفاده کردیم که واقعاً عالی کار کردند. ما امروز مستحق پیروزی بودیم و شاید فشار بازی ها باعث شده بود طراوت همیشگی را نداشته باشیم.

دایی توضیح داد: زمانی که با سایپا به قهرمانی لیگ رسیدیم آقای هاشمی مدیرعامل باشگاه بود و همه از تیم حمایت می کردند. از مدیرعامل کارخانه تا باغبان از ما حمایت کردند. الان متأسفانه کسی از ما حمایت نمی نماید. ما باید سه بازی دیگر انجام دهیم و با این حال بعضی بازیکنان ما 60 درصد دریافتی داشته اند و بعضی 50 درصد پول گرفته اند. با این شرایط بازیکن چطور بازی کند؟

وی ادامه داد: بازیکنانم با شرف و غیرت بازی کردند. ما در دو سالی که در این تیم کار نموده ایم بازیکنان بزرگی را تربیت کردیم. قلی زاده در بلژیک بازی می نماید و ترابی به پرسپولیس رفت و دانشگر هم در استقلال حضور دارد. بازیکن از دست دادیم و بازیکنی هم نگرفتیم. 5 بازیکن هم که مصدوم شده اند. سارفو هم که به تمرین نمی آید. در این بین کسی یادی از ما نمی نماید و فقط یک بار مدیرعامل جدید به تمرین آمده و گفته شما فقط به فوتبال فکر کنید. او گفت ما با قدرت آمدیم مسائل را حل کنیم اما ما قدرتی ندیدیم. آقای درویش هر طوری بود سال قبل، 90 درصد پول ما را پرداخت کرد. ما هواداری نداریم و تیمی که هوادار ندارد حداقل باید پولش را بگیرد. فقط آمدند و وعده دادند.

او در پاسخ به این سوال که آیا این مسائل روی ادامه همکاری اش با سایپا برای فصل آینده تأثیر می گذارد یا خیر گفت: مطمئناً تأثیر دارد. سال جاری آنقدر از نظر روحی فشار تحمل کردم که فقط می خواهم لیگ تمام گردد و بروم استراحت کنم. مگر بازیکنان ما چقدر قرارداد بستند؟ اصلاً برای کارخانه سایپا این ارقام پولی است؟ پراید 8 میلیونی، 50 میلیون تومان شده و تیبای 16 میلیونی، 75 میلیون تومان شده اما قرارداد ما افزایش نیافته است! شاید هم من را دوست ندارند و نمی خواهند من در سایپا کار کنم که فکر می کنم 99 درصد این مساله درست است چون اگر کسی بخواهد می تواند یاری کند. من را به باشگاه دعوت کردند و گفتند باشگاه به غیر از مسائل اقتصادی چه کار می تواند انجام دهد که بازیکنان شاداب شوند؟ من گفتم به غیر از مسائل اقتصادی اگر راه حلی دارید به من بگویید. شاید باید گروه تئاتر کمدی یا سیرک به تمرین بیاوریم اما آنها هم بدون پول نمی آیند. بهتر است حق و حقوق بازیکنان را بدهید. تا کی می خواهید وعده بدهید؟ من از مدیریت کارخانه و وزارت صنعت و معدن خواهش می کنم بیایند و به این مساله رسیدگی نمایند. آقای درویش بیشتر به ما یاری می کرد. اگر قرار به جابجایی باشد باید شرایط بهتر می شد نه اینکه مسائل بیشتر گردد. کسی اصلاً حال ما را نمی پرسد.

دایی ادامه داد: من الان صحبت کردم و احتمالاً فردا مرا می خواهند. آقایان اگر من را نمی خواهید حداقل پول بازیکنان را بدهید. مدیر و معاونی به باشگاه آمدند که با من مشکل دارند. پول من را ندهید اما پول این بازیکنان را بدهید. کمی باید شرف و مردانگی در وجود انسان باشد. فکر کنید این ها خانواده شما هستند. سال جاری آنقدر مشکل داشتم که فقط می خواهم فرار کنم.

وی همچنین درباره وضعیت فوتبال ایران هم گفت: فوتبال ما در سراشیبی است و فکر می کنم سال بعد بسیار سخت تر خواهد بود و فصل بعد مسائل زیادی خواهیم داشت.

او به وضعیت خشونت در استادیوم ها هم اشاره نمود و گفت: این خشونت و عصبی بودن در جامعه وجود دارد و تمام باشگاه هایی که هوادار دارند در قسمت فرهنگی کار نمی نمایند. وجود بعضی افراد در تیم های بزرگ به این مسائل دامن می زند. من در پرسپولیس با این مسائل کار کردم و یکی از مسائلی که با آقای کاشانی داشتم، همین لیدرها بودند. اگر این طور ادامه بدهیم به قهقرا می رویم. شاید بعضی سوءاستفاده سیاسی نمایند و از آب گل آلود ماهی بگیرند. روی تمام تیم ها پیشوند فرهنگی چسبانده ایم اما از نظر فرهنگی کاری نکردیم و فقط بودجه معین کردیم. شاید بودجه بخش فرهنگی یک باشگاه از بودجه تیم جوانان و نوجوانان بیشتر باشد. در همین فدراسیون فوتبال بودجه فرهنگی بیشتر از بودجه ای است که برای تیم های نوجوانان در نظر گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد شدید از وضعیت سایپا، دایی: فقط منتظرم لیگ تمام گردد که بروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید از وضعیت سایپا، دایی: فقط منتظرم لیگ تمام گردد که بروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید