استقبال عشایر حسکه از اعزام ارتش سوریه به منطقه مرزی با ترکیه

به گزارش وبلاگ همه خوبا، شورای عشایر و قبایل سوریه در استان حسکه گفت که اعزام نیروهای ارتش سوریه به مناطق مرزی، یک تصمیم تاریخی است.

استقبال عشایر حسکه از اعزام ارتش سوریه به منطقه مرزی با ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همه خوبا، شورای عشایر و قبایل سوریه در استان حسکه در واکنش به ورود به ارتش سوریه به مناطق شمالی و شمال شرقی این کشور (+) بیانیه ای منتشر کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این شورا گزارش داد که بالاخره آنچه ما در شورای خود و درخواست های مکررمان برای اتحاد [بین ارتش سوریه و کُردها] خواهان آن بودیم، محقق شد.

در این بیانیه تأکید شده است که دولت سوریه، با اعزام نیروهای ارتش به شمال و شرق سوریه، تصمیم تاریخی اتخاذ کرد.

عشایر حسکه اعلام کردند که ارتش سوریه به این منطقه اعزام شد تا به وظیفه ملی خود در دفاع از خاک ارزشمند میهن عمل کند.

این عشایر، تلاقی بین ارتش سوریه و شبه نظامیان کُرد را در سنگر مقابله با اشغالگر عثمانی تبریک و تهنیت گفتند.

در این بیانیه تأکید شد که منطقه الجزیره بخشی از جمهوری عربی سوریه بوده و خواهد بود. منظور از منطقه الجزیره، مناطق شرقی و شمال شرق سوریه است که تحت تصرف شبه نظامیان کُرد واقع شده است.

منابع نزدیک به یگان های مدافع خلق کُرد که در شهر قامشلی واقع در حسکه حضور دارند، روز گذشته اعلام کردند که با دولت سوریه به توافق رسیده اند.

بر اساس این توافق، مقرر شده است که بار دیگر، نیروهای مدافع خلق در تمامی مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، با نیروهای سوری هماهنگ باشند.

به گفته این منابع، طی روزهای گذشته، چندین نشست بین دولت سوریه و کُردها در دمشق و قامشلی برگزار گردید. پس از این نشست ها، یک نشست دیگر بین کُردها و یک هیئت روس در پایگاه حمیمیم روسیه در سوریه برگزار گردید.

این نشست یکشنبه (روز گذشته) چند ساعت به طول انجامید و به توافق اولیه برای هماهنگی کامل بین نیروهای سوری و کُرد منجر شد. این توافق، مقدمه ای برای تسلط کامل دولت سوریه بر مناطق تحت کنترل کُردهاست.

این در حالی است که نیروهای نظامی ترکیه و تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه از روز چهارشنبه (17 مهر ماه) عملیات خود را در شمال و شمال شرق سوریه شروع کردند و همچنان به تجاوز خود ادامه می دهند. عملیات ترکیه به بهانه پاکسازی مناطق شمالی و شمال شرقی سوری از حضور شبه نظامیان کُردی است که آنان را تروریستی می نامد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقبال عشایر حسکه از اعزام ارتش سوریه به منطقه مرزی با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال عشایر حسکه از اعزام ارتش سوریه به منطقه مرزی با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید