آمار فروش آیفون X از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، کمتر از 12 ساعت دیگر نسل جدید آیفون ها رسما معرفی می شوند و حالا طبق آماری که شرکت Counterpoint منتشر نموده، آمار فروش آیفون X بعد از گذشت 10 ماه از مرز 60 میلیون دستگاه گذشته است. بر اساس این آمار منتشر گردیده، تا ماه آگوست، 63 میلیون دستگاه آیفون X فروخته گردیده که 30 میلیون از آن ها مربوط به بازار چین و آمریکا بوده است. نکته جالب توجه در مورد این آمار این است که که هرچند از همان ابتدا در آمریکا تقاضای زیادی برای خرید این گوشی وجود داشته، اما تقاضای گسترده چینی ها از ماه ژانویه شروع گردیده است؛ این موضوع به عدم تبلیغات گسترده اپل در چین در ماه های پیش از ژانویه برمی شود. علاوه بر این، بخش زیادی از فروش این گوشی به کشورهای اروپایی و ژاپن برمی شود. با این حال، باید خاطرنشان کنیم که این گوشی در هند فروش چندانی نداشته و فقط حدود 1 درصد از فروش آیفون X مربوط به بازار هند است.

آمار فروش آیفون X از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد

اگرچه این آمار فروش موفقیت عظیمی برای اپل محسوب می گردد، اما در مقایسه با آیفون 6 که در سال 2014 عرضه شد، این اعداد چندان به چشم نمی آیند. در عرض 6 ماه، 60 میلیون دستگاه آیفون 6 به فروش رسید و تا ماه دهم این آمار از مرز 90 میلیون دستگاه عبور کرد. با این حال، اگر به درآمد به دست آمده از آیفون 6 و آیفون X نگاهی بیندازیم، متوجه اصولی بودن استراتژی اپل می شویم؛ زیرا با وجود این اختلاف در آمار فروش، آیفون X و آیفون 6 در مدت مشابه حدود 62 میلیارد دلار درآمد را برای این شرکت به ارمغان آورده اند.

شرکت Counterpoint پیش بینی نموده که آیفون های 2018 می توانند سود بالاتری را برای این شرکت به ارمغان بیاورند و طبق پیش بینی مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل، احتمالا آیفون Xc بیشترین فروش را در بین آیفون های 2018 تجربه خواهد نمود.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "آمار فروش آیفون X از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فروش آیفون X از مرز 60 میلیون دستگاه عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید