کمبود 200هزار پرستار در کشور، شیفت های اجباری پرستاران

به گزارش خبرنگاران، حمید سالاری، در خصوص کمبود نیروی پرستاری، اضافه کرد: طبق اعلام مسئولین 200 هزار پرستار کمبود داریم و براساس استانداردهای جهانی به ازای هر 1000 نفر 4 پرستار باید وجود داشته داشته باشد که مجموعا 320 هزار پرستار در حال حاضر باید مشغول به کار باشند اما متاسفانه 150 هزار پرستار در بیمارستان ها مشغول فعالیت هستند.

کمبود 200هزار پرستار در کشور، شیفت های اجباری پرستاران

وی با اشاره به تبعات کمبود پرستار گفت: هر تعداد نیروی تخصصی کمتر گردد، کیفیت ارائه خدمات نیز پایین خواهد آمد و نیروی موجود نیز به دلیل اضافه کار اجباری و شیفت های متعدد دچار فرسودگی و خستگی خواهد شد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری، خاطر نشان کرد: علاوه بر پرستاران مردم نیز از کمبود پرستار متضرر خواهند شد زیرا خدمات با کیفیت پایین دریافت نمی نمایند و احتمال خطا در پرستاری افزایش خواهد یافت. همچنین نیروهای پرستاری بدون انگیزه خواهند شد و آسیب های شغلی گریبانگیر پرستاران خواهد شد.

وی اضافه کرد: زمانی که متقاضی نیروی پرستاری در مراکز درمانی دولتی و خصوصی کار ننمایند، این مراکز از پرستار آکادمیک بهره مند نمیشوند و با افراد غیر حرفه ای به کار خود ادامه می دهند.

سالاری با تاکید بر صندلی پرستاران در جامعه توضیح داد: صندلی پرستاران در کشور مناسب نیست و باید اقداماتی صورت گیرد که صندلی آنها در سطح مناسبی به استانداردهای موجود در جهان برسد.

وی با بیان این که افرادی که می خواهند وارد حرفه پرستاری شوند باید از روحیات خاص اخلاقی و حرفه ای برخوردار باشند، گفت: پرستاری کاری است که باید علاقمندی و انگیزه خدمت به هم نوع در آن وجود داشته باشد و کسانی که میخواهند به این رشته وارد شوند باید روحیات خود را با کارهای سخت و طاقت فرسا، ارائه خدمات به مردم، تحمل مشقات و مسائل و دیدن شرایط بد مردم تطبیق دهند . بنابراین اگر این انگیزه وجود نداشته باشد ورود به این حرفه بی معنی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمبود 200هزار پرستار در کشور، شیفت های اجباری پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 200هزار پرستار در کشور، شیفت های اجباری پرستاران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید