هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به قرار دریافت کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس طی امروز و فردا (30 دی و 1 بهمن) از وزش باد موثر در پایتخت اطلاع داد.

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد

حسین شهبازی در گفت و گو با وبلاگ همه خوبا اظهار کرد: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (30 دی) نسبت به روز گذشته است و به تدریج از عصرگاه با تغییر شرایط جوی برای بعضی ساعات وزش باد موثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه انتظار می رود.

وی با بیان اینکه این وضعیت جوی تا فردا (1 بهمن) کم و بیش ادامه خواهد داشت، توضیح داد: در این روز بعضی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود.

به گفته شهبازی دمای هوا در پایتخت تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، به تدریج طی امروز (30 دی) به دلیل شرایط جوی حاکم بر غلظت بعضی آلاینده ها افزوده می گردد. هرچند وزش باد طی بعضی ساعات در کاهش موقتی آن ها موثر خواهد بود.

شهبازی در ادامه گفت: بر این اساس انتظار می رود تا صبحگاه فردا (1 بهمن) این شرایط تداوم داشته باشد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 83 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با میانگین 95 همچنان در شرایط سالم است.

خبرنگار: مهشاد کریمی/ دبیر خبر:عاطفه کربلایی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید