سه سناریوی افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار

به گزارش وبلاگ همه خوبا، در نشست هفته جاری شورای عالی کار افزایش حق مسکن کارکنان مشمول قانون کار در دستور کار نهاده شد و شرکای اجتماعی یعنی نمایندگان وزارت کار، کارگران و کارفرمایان پیشنهادات خود را ارائه دادند.

سه سناریوی افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار

حق مسکن کارگران که آخرین بار آبان ماه سال 95 با افزایش 100 درصدی از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش پیدا کرد، باردیگر در دستور کار شورای عالی کار نهاده شده است. هر چند که این موضوع در بحبوحه درخواست نمایندگان کارگری برای بازنگری در مزد در دستور کار این شورا نهاده شد.

با این حال در نشست اخیر شورای عالی کار سناریوهای مختلف مطرح شد اما در نهایت هیچ یک از طرفین در این خصوص به توافق نرسیدند. در این جلسه وزارت کار پیشنهاد افزایش 60 درصدی حق مسکن را ارائه داده است که با این پیشنهاد حق مسکن با 24 هزار تومان افزایش به 64 هزار تومان می رسد. اما نمایندگان کارگری افزایش حق مسکن به 250 هزار تومان را به شورای عالی کار ارائه دادند.

نمایندگان کارفرمایی نیز در این نشست سناریوی افزایش حق مسکن به میزان رشد تورم را مطرح کردند که تقریبا به پیشنهاد وزارت کار نزدیک است.

در نهایت به دلیل اختلاف بین پشنهادات وزارت کار، نمایندگان کارگری و کارفرمایی به عنوان اعضای شورای عالی کار، این نشست بدون توافق در باره میزان افزایش حق مسکن، به هفته آینده موکول شد.

بر اساس این گزارش، پس از تصویب میزان نهایی افزایش حق مسکن در شورای عالی کار، این رقم باید به تصویب هیأت وزیران برسد. حق مسکن کارگری آخرین بار در سال 93 به تصویب شورای عالی کار رسید که پس از تاخیر دو ساله با موافقت هیأت وزیران، از اواخر سال 95 اجرایی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سه سناریوی افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه سناریوی افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید