حناچی: برای افزایش ظرفیت مترو تهران با ارگان های مسئول هم قسم شده ایم

به گزارش وبلاگ همه خوبا، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران صبح یک شنبه 9 تیربرای انعقاد قرارداد ساخت یک رام قطار مترو به ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رفت و بر همراهی و مشارکت ارگان های مسئول برای افزایش ظرفیت مترو تهران تاکید نمود.

حناچی: برای افزایش ظرفیت مترو تهران با ارگان های مسئول هم قسم شده ایم

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت یک رام قطار درون شهری که با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار گردید، گفت: یکی از مسائل ما در تهران این است که زیرساخت های استفاده حداکثری از مترو را داریم اما شرایط بهره وری حداکثری از آن فراهم نشده؛ یکی از دلایل اصلی این موضوع نیز کمبود واگن است. واقعیت این است که در حال حاضر برای بیشتر از 2 میلیون سفر روزانه واگن نداریم و این در حالی است که هدف گذاری ما برای 6 ونیم میلیون سفر روزانه با مترو است.

حناچی گفت: برای رسیدن به این هدف گذاری هم قسم شده ایم. در شرایط خاص مالی هستیم و باید از حداکثر ظرفیت مالی استفاده کنیم؛ قرارداد حاضر درحقیقت آغاز و زمینه ساز استفاده از ظرفیت ها است و به نتیجه رسیدن این تجربه، راه را برای پذیرش سفارش و تجارب بعدی باز خواهد نمود.

شهردار تهران اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی کلان شهرها رسیدگی به موضوع ترافیک و حمل ونقل است و انجام آن بدون همکاری ارگان های مسئول امکان پذیر نیست.

او گفت: از خصیصه های دیگر این توافق این است که تمام مجموعه های دخیل در این حوزه، در اجرای این توافقنامه حضور دارند و این همبستگی و حضور بسیار تأثیرگذار است؛ امیدواریم بتوانیم در این شرایط سخت یک تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

حناچی در سرانجام اعلام نمود: یکی از اهداف این تفاهم نامه استفاده از حداکثر ظرفیت فراوری داخلی و رساندن سطح داخلی سازی از 33 درصد (وضعیت فعلی) به 85 درصد است.

منبع: همشهری آنلاین

به "حناچی: برای افزایش ظرفیت مترو تهران با ارگان های مسئول هم قسم شده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: برای افزایش ظرفیت مترو تهران با ارگان های مسئول هم قسم شده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید