جمع آوری اتباع خارجی از بافت تاریخی بدون همکاری مردم ممکن نیست

به گزارش وبلاگ همه خوبا، مهدی کاشفی زاده در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه جمع آوری اتباع افغانستانی از بافت تاریخی یزد به یکی از مطالبات مردم و گردشگران تبدیل شده است، گفت: وقتی بافت تاریخی یزد ثبت جهانی شده، مردم انتظار شرایط بهتری را دارند و دیگر کسی توقع ندارد که خانه های بافت تاریخی توسط اتباع افغانستانی اشغال شده باشد.

جمع آوری اتباع خارجی از بافت تاریخی بدون همکاری مردم ممکن نیست

وی اعلام کرد: این خواسته به حق و به جایی است اما واقعیت این است که تا مردم همکاری ننمایند، جمع آوری اتباع خارجی از بافت تاریخی امکان پذیر نیست.

کاشفی زاده اظهار داشت: مردمی که در بافت تاریخی یزد خانه دارند باید به این درک و باور برسند که نباید خانه های خود را به اتباع خارجی اجاره دهند و حتی اگر خودشان امکان ادامه سکونت در بافت تاریخی را ندارند، خانه های خود را نیز در اختیار هر کسی قرار ندهند.

وی توضیح داد: ما نمی توانیم به مردم بگوییم خانه خود را به چه کسی اجاره بده و به چه کسی اجاره نده بلکه می توانیم آگاهی بخشی انجام دهیم آنگاه مردم خود باید به این نتیجه برسند که باید در بافت تاریخی به این مسائل توجه داشت.

عضو شورای اسلامی شهر یزد اضافه کرد: متاسفانه اکنون در بسیاری از خانه های بافت تاریخی، اتباع افغانستانی به صورت دسته جمعی با یکدیگر زندگی می نمایند که این امر در هر حال تبعات منفی بسیاری برای بافت تاریخی به عنوان یک منطقه ثبت جهانی شده، دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جمع آوری اتباع خارجی از بافت تاریخی بدون همکاری مردم ممکن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری اتباع خارجی از بافت تاریخی بدون همکاری مردم ممکن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید